slide1slide2slide3slide4slide5slide6slide7slide8slide9slide10

Регіональна філія 'Придніпровська залізниця'
АТ 'Укрзалізниця'

Ви знаходитесь на офіційному сайті регіональної філії Придніпровська залізниця АТ "Укрзалізниця".

Уже є перші результати глибокого реформування Укрзалізниці, - Олександр Завгородній 9/10/2015

В.о. генерального директора Укрзалізниці Олександр Завгородній, який перебуває з робочим візитом на Дніпропетровщині, зустрівся з колективом Придніпровської магістралі, щоб поінформувати залізничників про перебіг, досягнуті результати та перспективи реформування залізничної галузі.

Олександр Завгородній розповів придніпровцям про особливості корпоратизації Державної адміністрації залізничного транспорту України, а також те місце, яке займуть у новій корпоративній моделі підприємства, які на цей час входять до сфери її керування, зокрема залізниці, висловив своє бачення технічної, кадрової та соціальної політики новоствореної залізничної корпорації.

«Головне завдання глибокого реформування, - зазначив О.Завгородній, – не втратити експлуатаційну надійність, міцність та безпечність залізничного транспорту, які завжди були його відмінними рисами, і водночас змінити світогляд щодо його діяльності».

За словами Олександра Завгороднього, корисні для галузі зміни вже є. Так, удалося домогтися позитивних змін фінансового плану Укрзалізниці (зокрема, права використовувати власні кошти натомість кредитних залучень, збільшення обсягів капітальних інвестицій), досягнуто домовленостей про завантаження виробничих потужностей профільних заводів, посилено боротьбу з безгосподарністю та корупцією, зроблено кроки до підвищення мотивації праці, підняття престижу залізничних професій тощо.

Серед визначених пріоритетів Укрзалізниці, як зазначив О.Завгородній, - реальне, а не «паперове» чи «автоматичне» планування. Так, керівництво галузі працює над тим, щоб фінансовий план на 2016 рік був затверджений уже до 1 грудня поточного року, що дасть можливість завчасно розпочати закупівлі палива, запчастин та необхідних залізницям матеріалів. Крім того, було призупинено недоцільний ремонт тепловозів ЧС-3 та ЧС-7 - на цей час більш актуальною потребою є оновлення електровозів ВЛ-8 та ВЛ-11.

Узагалі, за словами О.Завгороднього, постачальні підрозділи Укрзалізниці невдовзі очікують докорінні зміни. Зокрема, постачальники нестимуть відповідальність не тільки за своєчасність поставок, але й за ціну, а головне – за якість того, що закуповуватимуть.

Серед перспективних планів очільник Укрзалізниці також назвав модернізацію та запуск 16 регіональних поїздів, які курсуватимуть у популярних напрямках на відстані понад 200 км; будівництво близько 3 тис. вантажних вагонів, електрифікацію нових ділянок шляху, зокрема, на напрямку Комиш Зоря та Одеса, використання двосистемних поїздів на маршруті Київ – Полтава – Красноград – Дніпропетровськ та ін.

Крім того, Олександр Завгородній зупинився на соціальних аспектах діяльності новоствореної корпорації - на конструктивних підходах до формування колективного договору, медичного страхування, використання об’єктів соціальної структури (баз відпочинку, медичних та спортивних закладів), забезпечення працівників спецодягом та форменим одягом тощо.

Підсумовуючи сказане, О.Завгородній зазначив, що українські залізниці, на його тверде переконання, мають реальні перспективи та можливості для росту. Адже вони посідають перше в Європі місце за перевезеннями вантажів, входять до числа найбільш безпечних, є одними з найбільших у країні роботодавців та платників податків, мають висококваліфікований кадровий потенціал. «Треба лише «прокинутися», по-новому подивитися на свої можливості», - підкреслив Олександр Завгородній.

У зустрічі з колективом Придніпровської залізниці також узяли участь директор з корпоративного управління та мотивації персоналу Оксана Маріна та директор з інфраструктури Сергій Михальчук. Вони порушили питання реформування Укрзалізниці за колом своїх службових питань та відповіли за запитання, які хвилювали залізничників.

Наприкінці зустрічі керівник Придніпровської магістралі Іван Федорко, висловлюючи загальну думку придніпровських залізничників, сказав, що напрямок руху та завдання колективу зрозумілі, колектив залізниці - надзвичайно працездатний, налаштований на роботу, а отже, результат буде позитивний.

«Будемо гідно продовжувати славетні традиції Придніпровської залізниці та примножуватимемо славу Укрзалізниці», - зазначив Іван Федорко.