slide1slide2slide3slide4slide5slide6slide7slide8slide9slide10

Регіональна філія 'Придніпровська залізниця'
АТ 'Укрзалізниця'

Ви знаходитесь на офіційному сайті регіональної філії Придніпровська залізниця АТ "Укрзалізниця".

На Придніпровській магістралі працюють на запобігання випадкам невиробничого травматизму 21/10/2015

Фахівці з охорони праці Придніпровської магістралі констатують: сторонні особи на залізниці гинуть чи отримують каліцтва виключно через ігнорування правил безпеки, тож головне завдання інформаційно-роз’яснювальної робота, яку проводять залізничники, – донести до населення цю тезу.

Залізничники занепокоєні: з початку року на 7 осіб збільшилася кількість сторонніх громадян, травмованих на об’єктах магістралі. Так, у січні-вересні на залізниці травмувалося 65 осіб, не пов’язаних із виробництвом, у тому числі 39 – із летальними наслідками. Для порівняння: торік за аналогічний період на залізниці травмувалися 58 осіб, з яких 38 смертельно.

Основними причинами травмування на залізниці, як і раніше, залишаються порушення правил безпеки. Нерідко громадяни намагаються перетнути залізничні колії у невстановлених місцях або перед потягом, що наближається. Часто людину вводить в оману той факт, що по одній із колій поїзд щойно пройшов. Вона ступає на рейки, не помітивши, що по сусідній також пересувається рухомий склад.

Перетин колій також вимагає від пішоходів повної уваги й зосередженості. Навіть відкрита парасолька здатна обмежити видимість, зокрема, наближення рухомого складу, а прослухування музики у навушниках часто заважає почути попереджувальний звуковий сигнал.

Зі свого боку придніпровські залізничники роблять усе можливе, аби запобігти трагічним випадкам. Передусім, на магістралі регулярно виконуються планові ремонти залізничних переїздів та посадочних платформ, на станціях оновлюються освітлювальні прилади. Пасажирів на вокзалах і станціях постійно сповіщають по гучному зв’язку про проходження поїздів та проведення маневрових робіт. У поїздах дальнього та приміського сполучення, у вокзальних комплексах залізниці нагадують правила безпеки, а на пасажирських платформах та у залах очікування установлено тематичні інформаційні стенди. Профілактичну наочність, виготовлену залізницею, пасажирам роздають на вокзалах та у залізничних касах, водіям - на переїздах, а дітям та підліткам – у навчальних закладах. Для підростаючого покоління у рамках місячника з безпеки руху також проведено сотні лекцій із показом відеоматеріалів.