slide1slide2slide3slide4slide5slide6slide7slide8slide9slide10

Регіональна філія 'Придніпровська залізниця'
АТ 'Укрзалізниця'

Ви знаходитесь на офіційному сайті регіональної філії Придніпровська залізниця АТ "Укрзалізниця".

Придніпровські залізничники - молоді: від трагедій на залізничних об’єктах вбереже неухильне дотримання правил безпеки 22/10/2015

Діти та підлітки найчастіше травмуються на залізниці через власну необачність або ще гірше – умисне нехтування небезпекою та переоцінку своїх сил. І хоча на об’єктах Придніпровської магістралі такі випадки трапляються нечасто, від того вони не менш трагічні.

Останній такий інцидент стався 4 вересня на станції Синельникове-2, де тринадцятирічний підліток був збитий швидкісним поїздом «Інтерсіті+». Бажаючи продемонструвати друзям свою спритність, хлопець побіг навпростець через колії, однією з яких зі швидкістю 100 км/год прямував поїзд. Друзі попереджали юного екстремала про небезпеку, але той знехтував застереженнями. Від наїзду хлопця не врятувало навіть те, що машиніст застосував екстрене гальмування. У результаті підліток миттєво загинув.

Поведінка дитини у цій ситуації є досить типовою. Як відзначають фахівці служби охорони праці, юні нерідко виходять на колії, наприклад, побившись об заклад, або щоб зробити селфі на тлі рухомого складу. Та найчастіше біда трапляється через прослухування музики у навушниках, коли неповнолітні не чують звукових сигналів, які попереджають про швидке наближення поїзда.

Аби уникнути подібних трагедій у подальшому, на магістралі активно проводять роз’яснювальну роботу серед дітей та підлітків. Зокрема, залізничники регулярно організовують місячники безпеки для учнів шкіл, коледжів та ПТУ, розташованих неподалік від залізниці. Цьогоріч провели два таких заходи, останній з яких у вересні-жовтні. У ньому взяли участь понад 63,3 тис. школярів та студентів. Протягом місяця фахівці з охорони праці прочитали їм понад 1200 тематичних лекцій із показом відеофільмів та мультфільмів, роздали близько 30,3 тис. ілюстрованих пам’яток та закладок із правилами безпеки. Всього до проведення місячника було залучено більш, ніж півтисячі представників Придніпровської залізниці.

Не забувають залізничники і про технічні заходи. Так, на станціях, платформах та у місцях перетину залізничних колій встановлено стенди з інформацією попереджувального характеру, а через гучний зв’язок пасажирів сповіщають про пересування маневрового рухомого складу, прибуття потягів, правила безпеки на залізничних об’єктах тощо.

Утім, придніпровські залізничники наполягають: від трагедій на залізничних об’єктах врятує передусім особиста відповідальність та неухильне дотримання правил безпеки.