slide1slide2slide3slide4slide5slide6slide7slide8slide9slide10

Регіональна філія 'Придніпровська залізниця'
АТ 'Укрзалізниця'

Ви знаходитесь на офіційному сайті регіональної філії Придніпровська залізниця АТ "Укрзалізниця".

Виплати компенсацій за пільгові приміські перевезення пасажирів зросли завдяки співпраці Придніпровської залізниці з місцевими адміністраціями 30/10/2015

Протягом січня-вересня 2015 року приміськими поїздами Придніпровської залізниці перевезено 7 млн 620 тис. пасажирів платної категорії, що майже на чверть (+24,1%) перевищує аналогічні показники минулого року (6 млн 137,9 тис. осіб).

Побільшало також пасажирів, які скористалися послугами магістралі у приміському сполученні на пільгових умовах. Їх кількість зросла майже на 6% – з 3 млн 623,3 тис. торік до 3 млн 839,7 тис. протягом 9 місяців цього року.

Сума за соціальні перевезення, яка підлягає компенсації, склала 37 млн 248 тис. грн. На цей час магістралі фактично відшкодовано 70,6% цих коштів - 26 млн 279,1 тис. грн. Незважаючи на неповне відшкодування фактичних витрат, це на 3% більше аналогічного періоду минулого року (67,6% відповідно).

Як відзначають фахівці служби приміських пасажирських перевезень, позитивної динаміки вдалося досягти завдяки постійній роботі із замовниками пільгових перевезень – місцевими держадміністраціями різних рівнів. Одним із ефективних шляхів взаємодії є безготівкові взаєморозрахунки - клірингові операції. За 9 місяців 2015 року кліринг склав 25 млн 338,8 тис. грн.

Окрім того, на магістралі заздалегідь подбали про рівень компенсаційних відшкодувань на наступний рік. Так, залізничники направили до держадміністрацій листи з вимогою закласти у місцеві бюджети суму субвенцій, достатню для повного відшкодування підприємству його витрат на пільгові перевезення у приміському сполученні.

Довідка: . Наразі залізниці України перевозять 24 категорій громадян, які користуються пільгами на залізничному транспорті. Відповідно до Статті 9 Закону України «Про залізничний транспорт» збитки від здійснення пільгових перевезень залізницям відшкодовуються за рахунок державного або місцевих бюджетів залежно від того, яким саме органом прийнято рішення щодо введення відповідних пільг.