slide1slide2slide3slide4slide5slide6slide7slide8slide9slide10

Регіональна філія 'Придніпровська залізниця'
АТ 'Укрзалізниця'

Ви знаходитесь на офіційному сайті регіональної філії Придніпровська залізниця АТ "Укрзалізниця".

На Придніпровській магістралі з’явився пам’ятний знак на честь першого начальника залізниці Олександра Верховцева 4/11/2015

У день професійного свята на будівлі головного офісу Придніпровської залізниці було відкрито пам’ятну табличку на честь першого начальника магістралі Олександра Аполлоновича Верховцева (1884-1900).

Сучасники називали Олександра Верховцева «улаштовувачем експлуатації, вірним сином Вітчизни». Саме під його керівництвом розпочалося будівництво Катерининської (теперішньої Придніпровської) залізниці, й усього за півтора десятка років зусиллями свого очільника магістраль перетворилася на найпотужнішу не лише на півдні Російської імперії, але й у Європі.

Олександр Аполлонович був взірцем самовідданого служіння залізничній справі, яку за спогадами сучасників, «любив як найбільш дорогу свою дитину». За сорок років служби О.А. Верховцев лише п’ять разів брав відпустку тривалістю від кількох днів до двох місяців.

Велика заслуга О.А. Верховцева й у тому, що, турбуючись про добробут простих працівників, він започаткував практику створення й утримання при залізниці низки соціальних об’єктів – гуртожитків, шкіл, бібліотек, їдалень тощо.

На червоному граніті під портретом Олександра Верховцева викарбувані слова колеги-сучасника, які точно відображають спадковість усіх поколінь придніпровських залізничників: «Заповіданий (ним) дух правди, чесної праці, товариськості та турботливості про ближнього… буде на вічні часи девізом нашої залізниці».