slide1slide2slide3slide4slide5slide6slide7slide8slide9slide10

Регіональна філія 'Придніпровська залізниця'
АТ 'Укрзалізниця'

Ви знаходитесь на офіційному сайті регіональної філії Придніпровська залізниця АТ "Укрзалізниця".

У наших лавах - поповнення 22/6/2011

Днями Дніпропетровський національний університет залізничного транспорту ім. академіка Лазаряна (колишній ДІІТ) вісімдесят перший раз за свою історію проводжав випускників у самостійну путь. І вже традиційно в актовому залі вишу пройшла церемонія вшанування відмінників навчання, які отримали червоні дипломи. У цьому році їх 61 серед майже 1,5 тисячі тих, що залишають альма-матер, ще 300 осіб отримали звання магістрів.

Ректор університету Олександр Пшінько, востаннє напучуючи своїх вихованців, відзначив, що їм пощастило навчатися в одному з кращих українських вузів, який має потужну науково-дослідну базу (17 лабораторій, 4 вагони-лабораторії, яких немає ні в одному з профільних вищих навчальних закладів України) й унікальний викладацький склад - більше 60 докторів і 300 кандидатів наук. Університет впевнено затверджується і на світовій арені, працюючи за міжнародними програмами, виконуючи дослідницьку роботу для 15 зарубіжних фірм. Європейські експерти дійшли висновку, що Дніпропетровський національний університет залізничного транспорту дає своїм випускникам гідну освіту, яка за багатьма напрямками навіть перевершує ту, що отримують в аналогічних університетах Західної Європи. А поєднання в навчальному процесі теорії і практики (завдяки тісній взаємодії із Придніпровською залізницею, іншими залізничними магістралями країни) дозволило довірити університету випробування сучасних - потужних і швидкісних - поїздів до Євро-2012.

А.Н.Пшінько висловив упевненість в тому, що нинішні випускники вишу, де б вони не знайшли застосування отриманим знанням, підтвердять високу професійну школу ДІІТу, виявлять свою активну громадянську позицію, над формуванням якої всі ці роки також активно працювали в стінах університету.

Привітати еліту випускників університету залізничного транспорту прийшов не тільки викладацький склад вишу й сяючі від щастя батьки, але й високі гості. Заступник губернатора Марія Пустова передала теплі привітання від голови Дніпропетровської обласної державної адміністрації Олександра Вілкула разом з упевненістю, що молоді фахівці, перед якими університет відкрив відмінні перспективи, вже завтра будуть працювати для економічного зміцнення незалежної України.

Від імені 65-тисячного колективу Придніпровської залізниці кращих вихованців університету привітав начальник підприємства Олександр Момот.

Пам'ятайте, що тут вас вчили головному - вчитися. Якщо ви хочете задовольнити свої амбіції, досягти кар'єрних висот, отримувати задоволення від роботи, будьте готові вчитися завжди, кожен день. І не тільки з книжок – від звичайних машиністів, слюсарів, чергових. Вчитись їх досвіду та професійній мудрості. Вчитися ніколи не соромно. Олександр Іванович побажав молодим фахівцям нелегких (до вершин завжди йти важко), але успішних життєвих шляхів-доріг.

Потім настала найбільш відповідальна і довгоочікувана мить свята: під звуки оркестру випускники один за одним піднімалися на сцену, щоб повернутися в зал з путівкою в самостійне життя - дипломом про вищу освіту. До нього "додавалися" витончені ошатні букетики квітів і наручний годинник - як заохочення за роки наполегливої навчання, цілеспрямованість і наполегливість, творчий підхід і новаторство.

Навчатися в університеті було зовсім неважко, - запевнив нас згодом Олександр Комаренко, випускник факультету електрифікації. - Цікаво, це так. Я після технікуму, може, тому все давалося зльоту. Отримав міцні знання і, сподіваюся, хороші перспективи. Спасибі викладачам, напевно, намучилися з нами, адже ми були гарячі і вперті. Однак ми цінуємо їхню працю і, думаю, ще не раз згадаємо їх вдячним словом.

Павло Рипюк, випускник того ж факультету, розповів, що до вибору професії йшов з дитинства: любив майструвати, захоплювався журналами типу "Умілі руки". Не останню роль зіграла й думка батька, який вже не один рік працює на залізниці: технічний вуз розвиває мислення, логіку, а інженерна спеціальність - досить перспективна і затребувана сьогодні.

За роки навчання доводилося по-різному. Були труднощі, наприклад, подужати і скласти такий предмет, як ТОЕ. У нас на факультеті навіть є приказка: здав ТОЕ, можна і одружитися. Були і відповідальні моменти: я входив до складу вченої ради університету, брав участь у роботі студентського активу. Але частіше жилося цікаво: нові знання, досвід, друзі й знайомі. Вчилися гуртом, допомагаючи один одному. Спасибі нашим викладачам - за терпіння, розуміння, бажання знайти зі студентами спільну мову. Ніколи не забудемо неординарні лекції Геннадія Кузьмича Гетьмана, Анатолія Івановича Кіпи, Юрія Володимировича Михайленка. Хороших їм студентів і після нас.

Завтра у Паші почнеться нове цікаве, а головне – вже цілком доросле життя: він прийде працювати на станцію Нижньодніпровськ-Вузол Придніпровської залізниці. З хвилюванням чекає першого робочого дня.

Нехай він буде успішним, як і в усіх нинішніх випускників легендарного ДІІТу!