slide1slide2slide3slide4slide5slide6slide7slide8slide9slide10

Регіональна філія 'Придніпровська залізниця'
АТ 'Укрзалізниця'

Ви знаходитесь на офіційному сайті регіональної філії Придніпровська залізниця АТ "Укрзалізниця".

Колійники Придніпровської залізниці отримали нову техніку для впорядкування смуги відведення 19/11/2015

Віднедавна придніпровські залізничники отримали можливість швидше та ефективніше впорядковувати прилеглі до колій території – смугу відведення, а також без зайвих зусиль та важкої фізичної праці утримували їх у ідеальному порядку. На залізниці придбали чотири навісні роторні косарки КРР-1,9, які чіпляються до тракторів. За їх допомогою колійники планують дати справжній «бій» бур’яну та сухостою і повністю позбутися їх у смузі відведення магістралі.

Рішення забезпечити службу колії такою технікою було прийняте керівництвом залізниці після комісійного огляду. Спочатку для проби придбали одну косарку, яка під час «тестової» експлуатації показала себе настільки успішно, що на додачу до неї придбали ще три.

У результаті застосування цієї техніки ефективність боротьби з бур’яном та сухостоєм значно зросте, прогнозує начальник сектору захисних лісонасаджень служби колії Вадим Шмалій. Продуктивність такої косарки – у середньому 2,5 га за годину. Від усієї наявної на залізниці техніки для косіння КРР-1,9 відрізняється більшою маневреністю, однак її основною перевагою є здатність пристосовувати до рельєфу, що дає змогу знищувати бур’яни та сухостій не лише на рівнині, але й на схилах та у виїмках (з кутом нахилу від -0, 25 до +50 градусів).

«Раніше такі складні ділянки вимагали фізичних зусиль залізничників – їх обкошували за допомогою кущорізів та ручних косарок, - розповідає Вадим Шмалій. - Із придбанням КРР-1,9 ручну працю вдасться мінімізувати – до неї вдаватимуться лише за потреби прибрати завузькі ділянки, де не зможе пройти трактор».

Наразі усі чотири косарки знаходяться у розпорядженні Дніпропетровської та Криворізької дистанцій лісозахисних насаджень. Однак це не останні «подарунки» колійникам - у планах на 2016 рік придбати ще десять таких косарок.