slide1slide2slide3slide4slide5slide6slide7slide8slide9slide10

Регіональна філія 'Придніпровська залізниця'
АТ 'Укрзалізниця'

Ви знаходитесь на офіційному сайті регіональної філії Придніпровська залізниця АТ "Укрзалізниця".

Німеччина має намір надати фінансування для модернізації українських тепловозів 19/11/2015

Шістнадцятого листопада Дніпропетровський тепловозоремонтний завод відвідала делегація Німеччини на чолі з Державним секретарем Федерального міністерства економічного співробітництва і розвитку Хансом-Йоахімом Фухтелем. Мета візиту стосувалася підтримки німецьким Урядом програми модернізації парку магістральних локомотивів 2ТЕ116 з продовженням терміну служби, надання допомоги для відновлення транспортної інфраструктури східних регіонів України, яка значно постраждала під час бойових дій.

Українську сторону на цій міжнародній зустрічі представляли перший заступник Міністра інфраструктури Володимир Шульмейстер, член правління ПАТ «Укрзалізниця» Штефан Хофсаесс, начальник управління зовнішніх зв’язків Укрзалізниці Ігор Матвіїв, в.о. начальника Придніпровської залізниці Іван Федорко та в.о. голови правління ПрАТ «ДТРЗ» Володимир Бойчук.

Оскільки дати «друге» життя цим тепловозам, вкрай потрібним для роботи переважно у східних регіонах України, повинен саме Дніпропетровський тепловозоремонтний завод, високі гості зацікавилися цехами підприємства. За словами пана Фухтеля, він та його колеги приїхали на власні очі побачити, де здійснюватиметься модернізація українських локомотивів, а також з метою пришвидшити надання допомоги від Німеччини.

Ханс-Йоахім Фухтель зазначив, що німецька сторона зацікавлена у фінансовому, технічному, інноваційному та інших видах співробітництва з Україною, сподівається на стабільний розвиток транспортної галузі, адже результативність реформ забезпечує інтерес до них з боку європейської спільноти. «Уряд Німеччини підтримує реформування залізничної галузі України. Вважаю, що це одна із ключових реформ у країні», – наголосив Ханс-Йоахім Фухтель. За його словами, важливо, щоб у ході модернізації тепловозів 2ТЕ116 втілювалися інженерні рішення для зменшення викидів шкідливих речовин у довкілля.

Перший заступник Міністра інфраструктури Володимир Шульмейстер поінформував німецьку делегацію про значення залізничного транспорту для економіки України, його соціальну роль, розповів про основні завдання реформування Укрзалізниці, вже зроблені та перспективні кроки. У розмові також ішлося про масштаби руйнувань залізничної інфраструктури на Донбасі, обсяги та вартість необхідних відновних робіт, діяльність Міністерства інфраструктури щодо залучення до цих робіт можливостей урядових та бізнесових кіл Європи.

У рамках реалізації даного проекту, планується модернізація 40 тепловозів серії 2ТЕ116, що дозволить подовжити термін їх на 20 років, забезпечити обсяги вантажних перевезень на неелектрифікованих ділянках Донецької та Придніпровської залізниць. Розглядається можливість виділення кредиту з привабливою відсотковою ставкою від німецького державного банку KfW.