slide1slide2slide3slide4slide5slide6slide7slide8slide9slide10

Регіональна філія 'Придніпровська залізниця'
АТ 'Укрзалізниця'

Ви знаходитесь на офіційному сайті регіональної філії Придніпровська залізниця АТ "Укрзалізниця".

Придніпровські залізничники стурбовані легковажним ставленням громадян до власної безпеки 14/1/2016

У 2015 році на Придніпровській залізниці кількість травмованих осіб, не пов’язаних із виробництвом, збільшилася на 21% (92 чоловік проти 76 - у 2014 році), а число травм зі смертельним наслідком - на 14,6% (55 проти 48 відповідно). Тривожать залізничників і показники дитячого та підліткового травматизму: минулоріч на залізниці було зафіксовано три нещасні випадки з неповнолітніми, два з яких – із летальними наслідками (у 2014 році - два таких випадки, обидва смертельні).

У 2015 році громадяни на залізниці найчастіше травмувалися під час невдалої спроби перетнути колію у невстановлених місцях (34 таких випадки, з них 19 летальних) або перед поїздом, що наближається (22 випадки, 14 зі смертельними наслідками). Також серед причин травмувань ходіння по коліях, знаходження на критично близькій відстані від них, спроба пролізти під вагонами, ігнорування заборонних світлових та звукових сигналів на переїздах.

Щоб убезпечити сторонніх осіб на об’єктах залізничної інфраструктури, на магістралі щороку вживають цілий комплекс організаційно-технічних та профілактичних заходів. Зокрема, протягом 2015-го капітально відремонтували 20 залізничних переїздів, а також підходи та під’їзди до них, оновили 26 настилів проїжджої частини, прилади зовнішнього освітлення станцій тощо. На вокзалах і станціях пасажирів за допомогою гучного зв’язку сповіщають про прибуття-відправлення потягів та маневрові роботи, а також нагадують правила безпечної поведінки на залізничних об’єктах.

Як повідомили у службі охорони праці магістралі, подібні заходи вживатимуться і надалі – на залізниці затвердили програму з попередження нещасних випадків невиробничого характеру на залізничному транспорті на 2016 рік.

Одним із найважливіших напрямків профілактики невиробничого травматизму на залізниці залишається інформаційно-роз’яснювальна робота. У 2015 році для школярів та студентів навчальних закладів, розташованих у районах, прилеглих до колій, було проведено два місячники безпеки. Протягом останнього, у вересні-жовтні, залізничники провели понад 1260 тематичних уроків для більш, ніж 63,2 тис. школярів та студентів. Лекції супроводжувалися показом відеофільмів та мультфільмів. Окрім того, було розповсюджено понад 30 тис. пам’яток із правилами безпеки.

У листопаді 2015 року залізничники домовилися про щільну співпрацю з Департаментами освіти і науки Дніпропетровської та Запорізької обласних державних адміністрацій і надали тематичні матеріали для проведення у навчальних закладах обох регіонів позакласних заходів з вивчення правил безпечної поведінки на залізничному транспорті.

Як наголошують у службі охорони праці, повністю уникнути травмування на залізниці як дітям, так і дорослим допоможе тільки неухильне дотримання правил безпеки.