slide1slide2slide3slide4slide5slide6slide7slide8slide9slide10

Регіональна філія 'Придніпровська залізниця'
АТ 'Укрзалізниця'

Ви знаходитесь на офіційному сайті регіональної філії Придніпровська залізниця АТ "Укрзалізниця".

У 2015 році на Придніпровській магістралі зекономили енергоресурсів майже на 25 млн гривень 28/1/2016

Завдяки раціональному споживанню, а також запровадженню енергоощадних технологій і обладнання, протягом 2015 року придніпровським залізничникам вдалося зекономили паливно-енергетичних ресурсів на суму 24, 7 млн грн.

Зокрема, торік було отримано економію 753 тонн дизельного палива, 5,23 млн кВтгод електроенергії, 137 тис. кубометрів природного газу та 41 Гкал теплової енергії.

Як повідомили у службі локомотивного господарства, заощадити дизпаливо вдалося переважно за рахунок відміни тривалого енергоємного обмеження швидкості руху поїздів на перегоні Мала Токмачка – Оріхівська; використання у маневровому русі електровозів ВЛ8 замість тепловозів ЧМЕ3 на станціях Нижньодніпровськ-Вузол, Кривий Ріг-Сортувальний та П’ятихатки; заміни тепловозів 2ТЕ116 на ЧМЕ3 у приміському русі на ділянках Мелітополь – Федорівка – Верхній Токмак та Мелітополь – Федорівка – Новосела.

Основними заходами, які забезпечили економію електроенергії, були: виключення з роботи по одному тяговому агрегату або тяговому трансформатору відповідно до поїзної ситуації, відміна графікових зупинок електропоїздів, коригування кількості та составності електропоїздів залежно від пасажиропотоку. Окрім того, у тязі поїздів було відмінено шість довготривалих обмежень швидкості руху поїздів.

У стаціонарній енергетиці вдалися до комплексного впровадження приладів обліку електричної енергії, економних світлодіодних ламп у структурних підрозділах магістралі, на переїздах та станціях (зокрема, Кривий Ріг-Сортувальний та Запоріжжя-Ліве); впровадження автоматичного управління зовнішнім освітленням станцій, парків та пасажирських платформ, тощо.

Ощадний ефект забезпечило також застосування інноваційних технологій. Так, улітку у вагонних депо Пологи та Запоріжжя-Ліве для підігріву води для внутрішніх потреб успішно використовували геліоустановки.

Можливість економити природний газ та теплову енергію залізничникам дали: еколого-теплотехнічне налагодження котлоагрегатів, перехід на електронагрівачі для гарячого водопостачання, вдосконалення технології роботи мийних машин та хімчистки, впровадження приладів обліку природного газу, оновлення термоізоляції та заміна вікон у виробничих та службових приміщеннях, тощо.

Ощадливе використання води протягом року дозволило зекономити майже 52,2 тис. кубометрів на суму понад 283 тис.грн.

Загалом на впровадження ресурсоощадних заходів у рамках дорожньої Програми енергозбереження торік було витрачено 5,62 млн грн.