slide1slide2slide3slide4slide5slide6slide7slide8slide9slide10

Регіональна філія 'Придніпровська залізниця'
АТ 'Укрзалізниця'

Ви знаходитесь на офіційному сайті регіональної філії Придніпровська залізниця АТ "Укрзалізниця".

У 2016 році придніпровські залізничники працюватимуть над створенням належних умов для доступу маломобільних пасажирів до об’єктів залізничної інфраструктури 9/2/2016

У 2016 році придніпровські залізничники подбають про те, щоб пасажири з обмеженими фізичними можливостями почувалися комфортно і безпечно на вокзалах та у поїздах магістралі, а також нарівні з іншими отримали безперешкодний доступ до об’єктів залізничної інфраструктури.

Зокрема, у цьогорічних планах передбачено низку заходів з удосконалення вокзальної інфраструктури, передусім, для маломобільних пасажирів. Так, на вокзалі Мелітополь для осіб, змушених пересуватися на візках, облаштують спеціальні пандуси біля приміських кас та медпункту; капітально відремонтують існуючі пандуси на вокзалах Кривий Ріг, Марганець та Дніпропетровськ; на станції Синельникове-1 перевлаштують сходи та пандус на вході з привокзальної площі.

Ще одним напрямком роботи стануть заходи для пасажирів із вадами зору. Щоб забезпечити їм належний рівень безпеки на перонах та пасажирських платформах, по краях платформ залізничники нанесуть яскраво-жовті рельєфно-тактильні смуги. У першому кварталі поточного року такі покажчики заплановано оновити або нанести на вокзалах Дніпропетровськ-Південний, Дніпродзержинськ-Пасажирський, Синельникове-1, Запоріжжя, Павлоград-1 та Чаплине.

Цьогоріч подбають про безпеку пасажирів з особливими потребами і у внутрішніх приміщеннях вокзалів. Зокрема, на станціях Нікополь та Кривий Ріг на підлогу та сходи на основних шляхах руху нанесуть антиковзаюче покриття, а скляні двері на станціях Дніпропетровськ-Південний, Дніпродзержинськ, Синельникове-1, Чаплине, Павлоград-1 та П’ятихатки обладнають протиударними засобами.

Як відзначають у пасажирській службі, робота з удосконалення інфраструктури для пасажирів з обмеженими фізичними можливостями на залізниці проводиться постійно. Для більшої її ефективності до консультування долучаються представники громадських об’єднань інвалідів, а також іноземні фахівці. Зокрема, у 2015 році у рамках міжнародного проекту «Твіннінг» до вокзалу Дніпропетровськ-Головний завітала іспанська делегація. Зарубіжні експерти дали низку порад, як зробити вокзальну інфраструктуру більш комфортною та доступною для людей з особливими потребами – придніпровські залізничники практично взялися доводити її до європейських стандартів.

Окрім цього, на Придніпровській залізниці маломобільні пасажири можуть скористатися для залізничних подорожей спеціальними вагонами, обладнаними гідравлічними підіймачами для інвалідних візків, розширеними дверними проходами й тамбурами, спеціальними туалетами. На залізниці є два таких вагони - протягом 2015 року вони виконали 191 рейс і перевезли 985 пасажирів з обмеженими фізичними можливостями.