slide1slide2slide3slide4slide5slide6slide7slide8slide9slide10

Регіональна філія 'Придніпровська залізниця'
АТ 'Укрзалізниця'

Ви знаходитесь на офіційному сайті регіональної філії Придніпровська залізниця АТ "Укрзалізниця".

Придніпровська залізниця: люди гинуть за метал 10/2/2016

Восьмого лютого на Придніпровській залізниці під час спроби викрасти з опори ЛЕП трансформатор, призначений для живлення світлофора, від ураження струмом загинув молодий чоловік віком до 30 років. Трагедія сталася 173 км перегону Новомосковськ – Губиниха (Дніпропетровська область).

Того дня о 12:40 на пульті-табло чергової по станції Новомосковськ з’явився сигнал про відсутність резервного живлення однієї із сигнальних точок. На місце виїхав черговий електромеханік. Біля високовольтної опори ЛЕП він натрапив на мертвого чоловіка, поруч з яким лежав ріжковий гайковий ключ. Загиблий мав чітко виражені опіки голови та рук, що красномовно свідчили про ураження струмом високої напруги.

Чоловік виявився місцевим жителем, жив неподалік від залізниці. Що спонукало його до небезпечного ремесла (небезпечного як особисто для нього, так і для руху поїздів), на цей час з’ясовують правоохоронні органи. Очевидно лиш те, що за метал, за яким загиблий полював, він заплатив найвищу ціну.

За словами фахівців служби електропостачання, подібний трагічний випадок на залізниці був зафіксований в листопаді 2014 року: на станції Діївка (Дніпропетровська область) від ураження струмом загинув чоловік близько 60 років, який намагався розукомплектувати трансформаторну підстанцію.

Занепокоєння викликає той факт, що діяльність розкрадачів, які останнім часом відчутно активізувалися, стає реальною загрозою безпеці залізничного руху. Так, у 2015 році на Придніпровській залізниці було зареєстровано 183 випадки порушення нормальної роботи пристроїв електропостачання через втручання сторонніх осіб, вандалізм, розкрадання та пошкодження залізничного обладнання, безпосередньо пов'язаного з безпекою руху поїздів, – трансформаторів та контактних дротів, а також злиття трансформаторного масла. Сума завданих підприємству збитків з урахуванням вимушених відновних робіт перевищила 2 млн. грн.

Придніпровські залізничники вкотре застерігають громадян від контакту з об’єктами, які несуть загрозу ураження струмом. Бережіть власне життя, не наражайте на небезпеку пасажирів та працівників залізниці, не нехтуйте правилами безпеки на залізничному транспорті, за порушення яких платити нерідко доводиться власним здоров’ям чи життям, горем близьких та рідних.