slide1slide2slide3slide4slide5slide6slide7slide8slide9slide10

Регіональна філія 'Придніпровська залізниця'
АТ 'Укрзалізниця'

Ви знаходитесь на офіційному сайті регіональної філії Придніпровська залізниця АТ "Укрзалізниця".

У 2016 році на Придніпровській магістралі посилять роботу з профілактики невиробничого травматизму 12/2/2016

У січні 2016 року на об’єктах Придніпровської магістралі травмувалося шестеро громадян, що на одну особу більше, ніж за аналогічний період 2015 року. Порівняно з представниками сильної статі (п’ять травм із початку року, з яких одна летальна), жінки травмувалися вп’ятеро рідше і без смертельних наслідків.

Порівняно з минулим роком кількість сторонніх осіб, що загинули на залізниці, зменшилася з трьох до однієї. Проте за кожним із цих випадків стоїть людська трагедія, якої можна було б уникнути, якби постраждалі не нехтували елементарними правилами безпеки.

За словами фахівців служби охорони праці, найчастіше громадяни травмуються, перетинаючи колії у невстановлених місцях або перед потягом, що наближається. Небезпечні «порадники» - нетерплячість та бажання будь-що перебратися через рейки. Нерідко, коли дорогу перегороджує рухомий склад, вони «підбурюють» людину прослизнути під вагоном або перелізти через автозчеп. Проте безпечність статичного потяга оманлива - той може будь-якої миті зрушити з місця. У січні цього року зареєстровано саме два таких випадки.

Щоб унеможливити подібну легковажність громадян та спричинені нею нещастя, а також з метою підвищення культури безпеки життєдіяльності населення, на Придніпровській залізниці щороку розробляють і запроваджують у життя комплекс профілактичних заходів.

Зокрема, в 2016 році заплановано капітально відремонтувати п’ять залізничних переїздів, ще на шести оновити під’їзні шляхи та підходи, на семи – замінити настил проїжджої частини. Для покращення видимості на вокзалах та станціях магістралі замінять близько 220 світильників.

Триватиме й інформаційно-роз’яснювальна робота з пасажирами: на вокзалах і станціях їм нагадуватимуть правила безпечної поведінки по гучному зв’язку, за допомогою інформаційних стендів, а також роликів, які транслюватимуться на моніторах у приміщеннях вокзальних комплексів та в пасажирських поїздах.

Травмування неповнолітніх у січні 2016 року зафіксовано не було. Однак, враховуючи сумну статистику минулого року, коли постраждали троє дітей, двоє зі смертельними наслідками, залізничники цьогоріч посилять профілактичну роботу із молоддю. Зокрема, для учнів шкіл та ПТУ, розташованих поблизу залізниці, регулярно проводитимуть тематичні лекції з показом слайдів та відеофільмів, роздаватимуть інформаційні закладки-пам’ятки з правилами безпечної поведінки на залізничному транспорті.

Лише у січні провели 60 таких занять, в яких узяли участь майже 4 тисячі школярів та студентів у 47 навчальних закладах Дніпропетровського та Запорізького регіонів.