slide1slide2slide3slide4slide5slide6slide7slide8slide9slide10

Регіональна філія 'Придніпровська залізниця'
АТ 'Укрзалізниця'

Ви знаходитесь на офіційному сайті регіональної філії Придніпровська залізниця АТ "Укрзалізниця".

Придніпровські залізничники створили ефективний пристрій для транспортування рухомого складу із заклиненою колісною парою 23/3/2016

На Придніпровській залізниці успішно провели випробування пристрою для виведення з перегону рухомого складу із заклиненою колісною парою, який розробили фахівці апарату безпеки руху і автотранспорту.

До створення цього «візка» залізничників спонукали випадки заклинювання колісних пар під час руху поїздів, що останнім часом почастішали через значне старіння рухомого складу. Єдиним способом прибрати вагон із заклиненою колісною парою з перегону традиційно був «дідівський» гальмівний башмак. Однак звільнення колії відбувалося зі швидкістю не більше 3 км\год, що, зрозуміло, призводило до тривалої затримки залізничного руху на цій ділянці шляху.

Під час роботи над пристроєм його автори поставили перед собою два основні завдання – створити універсальну модель, яку можна використовувати під увесь наявний на залізницях України рухомий склад, а також суттєво збільшити швидкість виведення «проблемного» рухомого складу з перегону. І з обома цими завданнями розробники впоралися вельми успішно.

Дослідний зразок «візка» на замовлення залізниці виготовили на Синельниківському колійному ремонтно-механічному заводі і днями випробували на перегоні Новомосковськ – Балівка. Тестове випробування засвідчило, що пристрій здатен транспортувати рухомий склад із заклиненою колісною парою зі швидкістю 15-20 км\год, тобто ушестеро швидше, ніж дотепер.

Після успішних випробувань на залізниці вирішили виготовити ще шість одиниць пристрою, щоб укомплектувати ними всі відновні поїзди магістралі.