slide1slide2slide3slide4slide5slide6slide7slide8slide9slide10

Регіональна філія 'Придніпровська залізниця'
АТ 'Укрзалізниця'

Ви знаходитесь на офіційному сайті регіональної філії Придніпровська залізниця АТ "Укрзалізниця".

Придніпровська залізниця: пільгові перевезення пасажирів - власним коштом 22/4/2016

У січні-березні 2016 року приміськими поїздами Придніпровської залізниці перевезено 3 млн 388,8 тис. пасажирів, у тому числі й 947,9 тис. пільговиків (28% від загального числа).

У порівнянні з таким же періодом минулого року кількість пасажирів, які скористалися послугами магістралі в приміському сполученні, зросла на 7,5% (3 млн 168,6 тис. осіб).

Сумлінно виконуючи свої обов’язки перевізника, в тому числі й за соціальними тарифами, залізниця розраховує на таку ж відповідальну позицію замовників пільгових перевезень – місцевих держадміністрацій, які повинні відшкодовувати її витрати на приміські перевезення пасажирів пільгових категорій.

Однак за підсумками 1-го кварталу картина невтішна. Місцеві держадміністрації мають компенсувати залізниці суму майже 10 млн 693 тис. грн., однак фактично з місцевих бюджетів отримано 107,8 тис. грн. (або 1% від потреби). Торік за аналогічний період підприємству було відшкодовано у 15 разів більшу суму – 1 млн 612 тис. грн.

Нагадаємо, що пасажирські перевезення у приміському сполученні є збитковими. Відсутність компенсації за соціальні перевезення лише погіршить ситуацію, і ще більше обмежить можливості залізниці оновлювати моторвагонний рухомий склад, забезпечувати його запчастинами, сплачувати за енергоносії тощо.