slide1slide2slide3slide4slide5slide6slide7slide8slide9slide10

Регіональна філія 'Придніпровська залізниця'
АТ 'Укрзалізниця'

Ви знаходитесь на офіційному сайті регіональної філії Придніпровська залізниця АТ "Укрзалізниця".

Народний ансамбль танцю «Орлятко» зібрав друзів у новому, «залізничному» форматі 24/5/2016

Напередодні Дня Європи в Україні у Дніпропетровську пройшов XX Міжнародний фольклорний фестиваль «Орлятко» збирає друзів». Його засновником і організатором у 1994 році виступив народний ансамблю танцю «Орлятко» Будинку науки і техніки Дніпропетровського будівельно-монтажного експлуатаційного управління Придніпровської залізниці. За два десятиліття гостями фестивалю були 120 творчих дитячих колективів з різних куточків світу та майже 100 тис. глядачів.

Традиційна мета заходу - створювати сприятливу атмосферу для творчих контактів фольклорних колективів з різних країн світу та регіонів України, відроджувати і зміцнювати інтерес до фольклорного мистецтва та духовної культури.

«Однак у цьому році наш фестиваль отримав новий, незвичний формат, - розповів художній керівник ансамблю заслужений працівник культури України Олександр Соколовський. – Ми запросили до себе в гості залізничні самодіяльні колективи з різних куточків України - такі ж, як і «Орлятко». Виходить, що залізниця об’єднала країну не тільки сталевими магістралями, але й творчістю».

До речі, саме «Залізницею і творчістю об’єднуємо країну» організатори фестивалю взяли за гасло свого заходу.

А на запрошення «орлят» охоче відгукнулися самодіяльні дитячі колективи трьох українських залізниць – Південної, Південно-Західної та Львівської. Прийшли і «земляки» - хореографічні ансамблі з Дніпропетровського регіону.

Упродовж двох днів на дітвору та молодь чекали теплий вечір-знайомство, дискотека, пізнавальні подорожі Придніпров’ям, виступи перед глядачами та гала-концерт, на якому кожен творчий колектив намагався показати найбільш яскраві та видовищні номери зі свого репертуару.

Глядачі побачили запальний український гопак, класичний легкокрилий вальс, пристрасний циганський танок, гомінкий китайський карнавал, екзотичну індійську композицію, а також танцювальні мініатюри «Мауглі», «Петриківка», «Міфи Стародавньої Греції», «Футбольне танго», «Мольфар».

Після кожного виступу зал довго не відпускав юних артистів зі сцени, гучними оплесками нагороджуючи їх за віртуозне танцювальне мистецтво. А разом з ними – і керівників творчих колективів, людей, які віддають себе хореографії і дітям.

Високу оцінку «Орлятку» дав і почесний гість фестивалю – в.о. начальника регіональної філії «Придніпровська залізниця» ПАТ «Укрзалізниця» Юрій Тищенко.

«Ми добре знаємо, любимо, цінуємо та плекаємо цей колектив, - сказав Ю.Тищенко. – Сьогодні жодне свято на Придніпровській залізниці та в Укрзалізниці не обходиться без «Орлятка». Фактично це творча «візитівка» нашої магістралі», - додав він і побажав «орлятам» мирного неба над головою, міцного здоров’я, нових творчих успіхів, підкорених вершин і, звичайно ж, нових друзів.