slide1slide2slide3slide4slide5slide6slide7slide8slide9slide10

Регіональна філія 'Придніпровська залізниця'
АТ 'Укрзалізниця'

Ви знаходитесь на офіційному сайті регіональної філії Придніпровська залізниця АТ "Укрзалізниця".

Придніпровська залізниця: Генічеській міській раді не потрібно право власності на привокзальну територію, щоб вирішувати завдання, які належать до її компетенції 19/7/2016

Днями інформаційний портал Генічеська «Новий візит» із посиланням на Генічеську міську раду оприлюднив інформацію нібито Придніпровська залізниця позбавляє місцеву владу можливості впорядкувати привокзальну територію і тим самим вирішити актуальну для курортного міста автотранспортну проблему. Цей матеріал необ’єктивно та поверхово висвітлює ситуацію, що склалася.

Згідно зі ст.7 Закону України «Про залізничний транспорт» саме «на місцеві органи виконавчої влади і органи місцевого самоврядування покладається організація виконання робіт з благоустрою привокзальних площ, спорудження та впорядкування під'їздів до залізничних станцій, забезпечення їх телефонним зв'язком та транспортним сполученням з населеними пунктами за місцем розташування станцій, запобігання правопорушенням на залізничному транспорті», а також взаємодія з підприємствами залізничного транспорту з метою злагодженої роботи з іншими видами транспорту, розвитку (в тому числі на пайових засадах) транспортної і соціальної інфраструктури щодо обслуговування пасажирів та економіки регіонів.

Щоб виконувати ці законодавчо окреслені завдання, Генічеській міській раді не потрібно право власності на привокзальну територію. Тим більше, що Придніпровська залізниця зазвичай охоче бере участь у спільних проектах з благоустрою прилеглих до вокзалів територій, які є переважно комунальною власністю, а то й сама ініціює їх.

Відповідно до наказу правління ПАТ «Укрзалізниця» від 10.02.2016 № 071 «Про деякі питання щодо майна ПАТ «Укрзалізниця» філії заборонені будь-які дії щодо списання, відчуження, передачі в оренду, концесію, лізинг, управління, спільну діяльність, заставу, безоплатне користування основних засобів і нематеріальних активів, закріплених за товариством на праві господарського відання, внесених до статутного капіталу товариства; та майна, набутого товариством під час господарської діяльності, до визначення відповідного порядку Кабінетом Міністрів України. Тож передача Генічеській міській раді частини привокзальної території, право постійного користування якою належить залізниці, на цей час не можлива.

Регіональна філія «Придніпровська залізниця» ПАТ «Укрзалізниця» завжди відкрита до спілкування, готова до партнерського, обопільно корисного вирішення актуальних питань у регіонах свого обслуговування, однак негативно ставиться до недружніх спроб зловживати цією готовністю.

Звертаємося до ЗМІ з проханням до всебічного висвітлення питань, які вони порушують у своїх матеріалах.