slide1slide2slide3slide4slide5slide6slide7slide8slide9slide10

Регіональна філія 'Придніпровська залізниця'
АТ 'Укрзалізниця'

Ви знаходитесь на офіційному сайті регіональної філії Придніпровська залізниця АТ "Укрзалізниця".

Департамент управління персоналом та соціальної політики звітує про роботу 17/8/2016

Департамент управління персоналом та соціальної політики з початку роботи ПАТ «Укрзалізниця» впровадив низку проектів, спрямованих на вдосконалення роботи з персоналом та соціальної політики компанії. Так, це проекти з відбору персоналу, підвищення його кваліфікації, формування корпоративної культури та підвищення соціальних гарантій. Також увага приділялася не лише залізничникам, але і їхнім сім’ям, зокрема дітям. Для них було організовано відпочинок з вивченням іноземної мови, проведено цікаві конкурси та інші заходи спрямовані на формування корпоративної соціальної відповідальності.

Політика роботи з персоналом ПАТ «Укрзалізниця» спрямована на формування нової моделі європейського підприємства й конкурентного роботодавця. Так, у рамках проекту «Внутрішній ринок праці» після аналізу надісланих резюме було відібрано 7 найкращих фахових працівників до участі у проекті «Інноваційний підхід до опису бізнес-процесів». Деяких працівників структурних підрозділів Товариства направлено на стажування в регіональні філії, частина працівників приєдналися до команди фахівців головного офісу ПАТ «Укрзалізниця». Проект «Внутрішній ринок праці» створений лише для залізничників. Він стартував у лютому 2016 року. Мета проекту – виявити найбільш талановитих і активних працівників галузі, які бажають розвиватися та застосовувати свої знання в інших напрямках. Це можливість будувати горизонтальну кар`єру через залучення до роботи в проектних групах, стажування та підвищення кваліфікації.

Завдяки проекту «День відкритих дверей», який у липні пройшов на 5 центральних вокзалах регіональних філій, працівниками структурних підрозділів ПАТ «Укрзалізниця» стали 47 залізничників. Проект реалізовувався з метою пошуку персоналу, насамперед гостродефіцитних масових професій. Одне з основних завдань цього проекту полягало не тільки в тому, аби знайти конкретних робітників, а в тому, щоб зробити Укрзалізницю більш відкритою для суспільства й тим самим підвищити поінформованість людей відносно роботи залізничного транспорту. Показово, що претенденти на посади серед причин свого вибору роботи на залізниці найчастіше вказували на масштабність компанії та пов`язані із цим широкі кар`єрні можливості.

ПАТ «Укрзалізниця» презентує себе як роботодавця перед студентами. У квітні 2016 року компанія взяла участь у «Днях кар’єри» Київського національного університету ім. Т. Шевченка та відкрито розповідала про зміни й реформи, можливості для молодих фахівців.

Кадрова політика ПАТ «Укрзалізниця» спрямована на формування нової моделі європейського підприємства й конкурентного роботодавця. Спільно з міжнародними кадровими порталами HeadHunter (www.hh.ua), Rabota (www.rabota.ua) діє програма залучення до роботи в компанію персоналу різного рівня: від лінійних співробітників до керівників і фахівців за всіма напрямками. Ці інтернет-майданчики з пошуку роботи стали платформою для розміщення актуальних вакансій у всіх регіонах України, де ПАТ «Укрзалізниця» реалізує пошук кандидатів. Також на офіційному сайті ПАТ «Укрзалізниця» (www.uz.gov.ua) додано розділ «вакансії», у якому можна ознайомитися з необхідним пакетом документів для участі у відкритих відборах, актуальними вакансіями та вимогами до посад. Завдяки відкритому доступу широких мас до вакансій компанія отримує велику кількість відгуків та має можливість обирати кандидатів з різних сфер бізнесу.

Окрім того, з початку роботи ПАТ «Укрзалізниця» Департаментом управління персоналом та соціальної політики спільно зі своєю командою працівників з кадрів регіональних філій та філій реалізовано багато інших масштабних проектів, наприклад, форум «Залізничні агенти змін», а також проект вивчення іноземної мови для дітей «Gо Camp», завдяки якому Укрзалізниця долучилася до національної програми «Україна Speaking». Проект реалізовувався з 21 червня до 4 липня на базі дитячого лікувально-оздоровчого центру «Сонячний» за участю громадської організації Go Global. Вивчали англійську в літньому таборі понад 200 дітей залізничників.

У компанії започатковані сучасні підходи до кадрової політики та розвитку персоналу. Вони базуються на колегіальному прийнятті рішень, урахуванні ініціатив працівників, підвищенні їх мотивації та менеджерських компетенцій, відкритому прозорому відборі керівників, зниженні корупційних ризиків у роботі з персоналом.

Також проводяться корпоративні заходи для зміцнення колективу, розкриття талантів працівників, кращої самореалізації. У червні відбувся перший аматорський велопробіг під гаслом «Українська залізниця єднає державу» – на велотрасі зустрілися 125 працівників ПАТ «Укрзалізниця». У серпні закінчилася ІХ Спартакіада серед залізничників, у якій перемогу виборола команда регіональної філії «Донецька залізниця». Залізничники з усіх куточків України змагалися в семи видах спорту, даруючи вболівальникам яскраві емоції від напруженої й видовищної боротьби. Талісманом спартакіади став герой-машиніст Микола Патуз, якого вигадав першокласник Іван Нікітенко з смт Новгородське (Донецька обл.) під час конкурсу дитячого малюнка, який проводився ПАТ «Укрзалізниця» до Дня захисту дітей. Конкурс малюнків проводився серед дітей залізничників на тему: «Талісман (символ, герой) ПАТ «Укрзалізниця». Компанія подарувала учасникам подорож ретропоїздом. Загалом на конкурс надійшло близько 500 яскравих малюнків з усіх куточків України.

Також приділяється увага соціальній підтримці пенсіонерів і ветеранів галузі. Зокрема, цього року вперше збільшили кількість заїздів до медико-реабілітаційного центру лікарні Клубівки, організували оздоровлення непрацюючих пенсіонерів залізничного транспорту для понад 1600 осіб у більшості відомчих лікувально-оздоровчих закладах ПАТ «Укрзалізниця».

Департамент управління персоналом та соціальної політики разом з усією командою готовий і надалі відкрито та прозоро працювати, змінюючи підходи задля того, щоб у центрі роботи з персоналом став ініціативний, активний, кліентоорієнтований та мотивований персонал, соціально захищений, готовий бути агентом змін, які відбуваються на шляху реформування залізничної галузі.