slide1slide2slide3slide4slide5slide6slide7slide8slide9slide10

Регіональна філія 'Придніпровська залізниця'
АТ 'Укрзалізниця'

Ви знаходитесь на офіційному сайті регіональної філії Придніпровська залізниця АТ "Укрзалізниця".

На Придніпровській залізниці вперше в мережі Укрзалізниці проведено школу-семінар з питань безпеки руху 4/10/2016

Наприкінці вересня у регіональній філії «Придніпровська залізниця» пройшла дводенна школа-семінар з питань безпеки руху. Це перший у мережі Укрзалізниці захід з обміну досвідом для дорожнього ревізорського апарату та фахівців, відповідальних за питання безпеки руху поїздів і автотранспорту в структурних підрозділах магістралі.

Більш як півсотні учасників школи-семінару приймав Дорожній центр із навчально-методичної роботи, що у с. Орлівщина Новомосковського району Дніпропетровської області. Тут створено належні умови для плідної лекційно-пленарної роботи, групових занять, перегляду та обговорення відеоматеріалів, а також для комфортного перепочинку.

Програма школи-семінару охоплювала практично всі питання щоденної діяльності ревізорського апарату та фахівців залізниці, які займаються безпекою руху.

Зокрема, у доповідях учасників ішлося про особливості функціонування системи управління безпекою руху на залізничному транспорті, основні принципи роботи щодо забезпечення безпеки руху поїздів та автотранспорту, заходи забезпечення безпеки руху в поїзній та маневровій роботі, організацію і проведення технічного навчання залізничників, а також пропаганду безпеки руху серед населення – водіїв та пішоходів.

Посилена увага приділялася інженерно-технічній підготовці фахівців, відповідальних за питання безпеки руху, адже ці спеціалісти повинні мати глибокі знання щодо будови та експлуатації численних залізничних споруд і технічних пристроїв, колійної та контактної мережі, рухомого складу тощо, уміти виявляти несправності, знати шляхи їх усунення та профілактики.

Окремим питанням стояли класифікація, розслідування та документування надзвичайних транспортних подій, зокрема ДТП на залізничних переїздах та з відомчими автотранспортними засобами, аварійних ситуації з небезпечними вантажами, оскільки це одне з першочергових завдань ревізорського апарату та фахівців з безпеки руху.

Пожвавлення та неабиякий інтерес учасників школи-семінару викликав комунікативний ігровий тренінг, проведений психологом служби кадрової та соціальної політики Іриною Івасюк, а також нагода інтерактивного спілкування між собою.

Як розповів, підсумовуючи проведений захід, головний ревізор з безпеки руху поїздів та автотранспорту Юрій Піскун, усі учасники школи-семінару мають достатню теоретичну підготовку і досвід практичної роботи, про що свідчить стабільна й результативна робота як ревізорського апарату, так і відповідальних за безпеку руху на місцях. Однак актуальною стала потреба виключити варіативність і суб’єктивність тлумачень, що часом ще трапляються у роботі.

«Окрім цього, ми започаткували цікаву і корисну практику з’ясовувати істину і вчитися у діалозі, - зазначив Ю.Піскун. - Певен, що вона викличе інтерес у наших колег на інших залізницях, а також матиме продовження на Придніпровській».