slide1slide2slide3slide4slide5slide6slide7slide8slide9slide10

Регіональна філія 'Придніпровська залізниця'
АТ 'Укрзалізниця'

Ви знаходитесь на офіційному сайті регіональної філії Придніпровська залізниця АТ "Укрзалізниця".

На Придніпровській залізниці стурбовані збільшенням випадків невиробничого травматизму на 20 % 12/10/2016

У 2016 році на Придніпровській магістралі у порівнянні з минулим роком почастішали нещасні випадки зі сторонніми особами. Так, з січня по вересень через власну необачність на залізниці травмувалося 78 громадян, 47 з яких зі смертельними наслідками (у 2015 році - 65 таких інцидентів, 39 з яких закінчилися летально).

У більшості випадків (27 %) постраждалі переходили через колії перед потягом, що наближався. Серед частих причин травмувань також перехід колій у не визначених для цього місцях та ходіння по коліях або вздовж них. У окремих випадках постраждалі знаходилися на небезпечно близькій відстані від рейок. Цьогоріч зафіксовано і чотири факти суїциду на залізничному транспорті, а ризиковане «селфі» позбавило життя одну людину. Серед інших причин нещасть на залізниці зі сторонніми особами – ДТП та ураження електричним струмом.

Статистика свідчить, що 41% інцидентів трапився у вечірні години. Серед постраждалих чоловіків значно більше, ніж жінок - 68% проти 32 %. Більшість травмованих - це люди без постійного місця роботи або пенсіонери, які вже не такі уважні й швидкі, як молодші за віком пішоходи.

Щоб запобігти нещастям на залізничних об’єктах, на Придніпровській залізниці на 155 станціях та 14 вокзалах регулярно сповіщають пасажирів по гучномовцю про прибуття-відправлення поїздів та маневрові роботи; ремонтують пішохідні доріжки, настили проїжджої частини залізничних переїздів та пішохідних мостів, поліпшують освітлення вокзалів, станцій та пасажирських платформ, тощо. Окрім того, залізничники оновили пофарбування лобових частин майже 500 локомотивів, замінили новими близько 1,6 тис. попереджувальних плакатів.

Ведеться і активна інформаційно-роз’яснювальна робота, насамперед серед дітей та молоді. Так, з початку року проведено два місячники з попередження невиробничого травматизму на залізничному транспорті, під час яких залізничники прочитали майже 1,5 тис. лекцій у 880 навчальних закладах для 66 тис. юних слухачів, серед школярів та студентів розповсюджено понад 26 тис. інформаційних пам’яток та закладок.

Утім, будь-які зусилля залізничників не матимуть результату без неухильного дотримання всіма учасниками руху правил безпеки на залізничному транспорті. Тож звертаємося до громадян із закликом берегти себе і не легковажити власним життям.