slide1slide2slide3slide4slide5slide6slide7slide8slide9slide10

Регіональна філія 'Придніпровська залізниця'
АТ 'Укрзалізниця'

Ви знаходитесь на офіційному сайті регіональної філії Придніпровська залізниця АТ "Укрзалізниця".

Придніпровська залізниця: позиція Кам’янської міської ради щодо компенсації за пільгові перевезення пасажирів у приміському сполученні є неконструктивною 12/11/2016

Придніпровська залізниця вважає цілком не партнерською, а головне неконструктивною, позицію Кам’янської міської ради щодо виплати компенсаційних відшкодувань за перевезення пільгових категорій пасажирів у приміському сполученні і надалі вирішуватиме це питання виключно у судовому порядку.

За 10 місяців 2016 року приміськими поїздами магістралі по місту Кам’янське було перевезено 182,8 тис. пасажирів пільгових категорій на загальну суму 1 млн 940 тис. грн. Однак із міського бюджету за ці перевезення залізниці не компенсовано жодної гривні. Загальна заборгованість міста за два останні роки склала 2 млн 690 тис. грн.

Керівництво Кам’янської міської ради також відмовилося в 2016 році укладати договір із залізницею на пільгові перевезення пасажирів у приміському сполученні, хоч відповідно до ст. 7 Закону України «Про залізничний транспорт» відносини підприємств залізничного транспорту з місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування повинні базуватися на податковій і договірній основах.

Попри це, залізничники повною мірою здійснювали приміські перевезення пасажирів пільгових категорій. І водночас неодноразово зверталася до керівництва Кам’янської міської ради з пропозицією віднайти законні шляхи компенсувати залізниці її витрати на соціальні перевезення пасажирів у приміському сполученні. Утім, щоразу безрезультатно.

Натомість міська влада організувала інформаційну кампанію проти цілком зрозумілих за подібних обставин кроків залізниці до зменшення своїх експлуатаційних витрат, а отже і збитків від перевезень у приміському сполученні, замовчуючи при цьому свої чітко визначені чинним законодавством обов’язки і власну роль у виникненні цієї ситуації.

Придніпровську залізницю особливо турбує той факт, що задіяні в інформкампанії ЗМІ фактично підштовхують читачів до антиправних дій – несанкціонованого втручання в роботу залізничного транспорту, яке тягне за собою адміністративну та кримінальну відповідальність, а в умовах військового конфлікту може розглядатися як загроза національній безпеці країни.

Залізничники закликають ЗМІ до професійного, толерантного і всебічного висвітлення проблем залізничного транспорту, яке б допомагало розв’язанню спірних питань регіону, а не розпалювало соціальну напругу.

Неконструктивна позиція міської влади Кам’янського змушує залізницю вирішувати питання виплати компенсації за перевезення пільгових категорій пасажирів у приміському сполученні в судовому порядку. Утім, залізничники вже мають успішний досвід позовної роботи з Кам’янською міською радою.