slide1slide2slide3slide4slide5slide6slide7slide8slide9slide10

Регіональна філія 'Придніпровська залізниця'
АТ 'Укрзалізниця'

Ви знаходитесь на офіційному сайті регіональної філії Придніпровська залізниця АТ "Укрзалізниця".

За два місяці Придніпровська залізниця недоотримала понад 4,9 млн грн компенсації за перевезення пільговиків приміськими поїздами 23/3/2017

За два місяці 2017 року приміськими поїздами Придніпровської магістралі скористалися 1 млн 499,7 тис. чоловік, з яких понад 31% (472,9 тис. осіб) становлять пасажири пільгових категорій.

Компенсувати залізниці її витрати на перевезення пасажирів за соціальними тарифами повинні місцеві органи влади, що виступають замовниками таких перевезень. З початку року відповідні договори було укладено із Запорізькою, Енергодарською, Кам’янською, Синельниківською, Криворізькою, Нікопольською міськими радами, а також Вільногірською, Новомосковською, Вільнянською, Веселівською, Новомиколаївською, Приморською та Чернігівською районними держадміністраціями.

Однак компенсаційні виплати надійшли лише з бюджетів, розпорядниками яких є Запорізька й Енергодарська міські ради та Вільнянська районна держадміністрація. Як наслідок, із загальної суми 5 млн 425 тис. грн, нарахованої за приміські пільгові перевезення у січні-лютому 2017 року, залізниці було відшкодовано майже 9,4% (понад 508 тис. грн). Такий підхід, на думку залізничників, є соціально безвідповідальним, адже ставить під загрозу стабільність пасажирських перевезень у приміському сполученні.

Нагадаємо, що в 2016 році збитки Придніпровської залізниці через недокомпенсацію міськ-, райдержадміністраціями її фактичних витрат на приміські пільгові перевезення перевищили 30,5 млн. грн. При цьому минулого року приміськими поїздами магістралі скористалися понад 4,5 млн пасажирів-пільговиків.