slide1slide2slide3slide4slide5slide6slide7slide8slide9slide10

Регіональна філія 'Придніпровська залізниця'
АТ 'Укрзалізниця'

Ви знаходитесь на офіційному сайті регіональної філії Придніпровська залізниця АТ "Укрзалізниця".

У 2017 році воєнізована охорона Придніпровської магістралі посилила оперативно-профілактичну роботу, щоб протидіяти активності розкрадачів залізничного майна та вантажів 5/4/2017

У першому кварталі 2017 року працівники воєнізованої охорони Придніпровської магістралі попередили 121 спробу розкрадання майна та вантажів залізниці вартістю понад 410 тис. грн, при цьому затримали 110 зловмисників.

У порівнянні з аналогічним періодом минулого року кількість злочинних зазіхань цьогоріч зросла в 1,7 разу, збитки – в 1,5 разу, а дії розкрадачів усе частіше стали носити груповий характер (у 1-му кварталі 2016 року - 70 крадіжок залізничного майна та вантажів на загальну суму майже 278 тис. грн, 47 затриманих за підозрою у їх скоєнні).

Майже половину протизаконних посягань цього року становлять крадіжки вантажів, які перевозить залізниця, - 59 випадків зі 121. Найбільше злодіїв цікавили вугілля (32 випадки), брухт (11 випадків), металопрокат (9 випадків). Утім, розкрадачі не гребували також дерев’яним брусом, мінеральними добривами, пально-мастильними матеріалами, соняшниковою олією, шпалерами.

Усе частіше ВОХОРівцям, аби зупинити розкрадачів, які зухвало діють не лише вночі, але й вдень, доводиться застосовувати вогнепальну зброю. За три місяці 2017 року зафіксовано 17 таких випадків проти 7 у минулому році (зростання у 2,5 рази). Найчастіше стріляли на перегонах П’ятихатки-Стикова – П’ятихатки; П’ятихатки – Желєзнякове та Верховцеве – Верхньодніпровськ.

А найбільш криміногенними визнано ділянку П’ятихатки-Стикова – Желєзнякове – Верховцеве, на яку припадає майже 30% повідомлень про втручання сторонніх осіб у рух поїздів, та Іларіонове – Синельникове-1 – Івківка.

Щоб протидіяти розкраданням залізничної інфраструктури та вантажів, які перевозить магістраль, підрозділи воєнізованої охорони залізниці посилили оперативно-профілактичну роботу. Зокрема, оперативні групи ВОХОР невідкладно реагують на кожне повідомлення про несанкціоновані втручання сторонніх осіб у роботу залізничного транспорту; влаштовують засідки й пікети, патрулюють найбільш криміногенні станції й перегони; перевіряють пункти приймання брухту, щоб виявити тут деталі верхньої будови колії, рухомого складу, пристроїв засобів сигналізації та зв’язку, електропостачання, а також марковані вантажі та встановити злодіїв; супроводжують вантажні поїзди, тощо.

Окрім цього, з три місяці 2017 року під час проведення оперативно-профілактичних заходів за порушення Правил безпеки громадян на залізничному транспорті України (ходіння коліями у невизначених місцях) стрільці ВОХОР затримали 320 осіб, яких було оштрафовано на суму майже 11 тис. грн.