slide1slide2slide3slide4slide5slide6slide7slide8slide9slide10

Регіональна філія 'Придніпровська залізниця'
АТ 'Укрзалізниця'

Ви знаходитесь на офіційному сайті регіональної філії Придніпровська залізниця АТ "Укрзалізниця".

Соціальне партнерство керівництва і профспілок 15/9/2011

Чотирнадцятого вересня в актовій залі Управління Придніпровської залізниці пройшла 26-а дорожня звітно-виборна профспілкова конференція, на якій розглядалися питання діяльності Дорпрофсожу за період з жовтня 2006 року по вересень 2011 року.

У своїй доповіді голова дорожньої профспілки Олександр Букреєв зазначив, що цей період був серйозним екзаменом на зрілість як для Дорпрофсожу, так і для керівництва самої магістралі. Утім, завдяки єдності, активній принциповій позиції їм вдалося гідно відреагувати на всі виклики складного буття, повністю виконати умови Галузевої угоди, колективних договорів підприємств та організацій.

Щороку в колдоговір дороги вносилось до 40 пропозицій, які поліпшували соціальний захист залізничників: якщо у 2008 році соціальні пільги складали суму майже 198 млн. гривень, то в 2010-ому вона наблизилась до 300 млн. гривень. З року в рік підвищувалась і заробітна плата працівників магістралі, яка сьогодні становить 3162,5 грн. проти 1845,5 грн. у 2007-ому році.

У полі зору профспілок постійно знаходились питання правового захисту трудівників. У правовій інспекції Дорпрофсожу залізничники отримали понад 2,4 тис. консультацій, були захищені права більш ніж 17 тис. працівників підприємства.

Разом із тим, профспілки активно працювали над створенням в колективах залізниці атмосфери нетерпимості до порушників трудової дисципліни, адекватно реагували на випадки пияцтва на виробництві, прогулів і крадіжок майна магістралі.

На заходи з охорони праці за звітний період було витрачено понад 156 млн. гривень, що дозволило поліпшити умови праці 31 тисячі працівників, серед яких 11,5 тис. жінок, на поліпшення стану санітарно-побутових приміщень було виділено 32 млн. гривень.

З 2006 по 2011 рік в дитячих таборах Придніпровської оздоровлено близько 20 тисяч дітей залізничників, а в пансіонатах, санаторіях та на базах відпочинку – близько 100 тисяч працівників магістралі. Через колективні договори було виділено 13,8 млн. гривень на придбання путівок на курорти Трускавця, Моршина, Бердянська, Криму. На зміцнення матеріально-технічної бази відомчих оздоровчих закладів за цей період витрачено понад 50 млн. гривень.

Значні кошти пішли й на матеріальну допомогу ветеранам (лише торік – понад 17 млн. гривень), а також студентській молоді, зокрема, у вигляді безпроцентних позик батькам-залізничникам на навчання дітей та іменних стипендій кращим студентам Дніпропетровського та Сімферопольського залізничних технікумів.

Чимало уваги приділялось у звітний період спортивному та культурно-масовому дозвіллю працівників магістралі. В одинадцяти спортивних спорудах Придніп-ровської працювали 106 секцій і груп здоров’я, щороку серед залізничників проводились спартакіади, конкурси самодіяльності, популярністю користувалися туристичні маршрути та поїздки, візити до театрів та на виставки.

Не все за ці роки вдалось зробити - скажімо, в сфері забезпечення залізничників житлом. Однак профспілки докладали зусиль, щоб це та інші проблемні питання галузі, зрештою, зрушили з місця. І надалі робитимуть усе можливе для забезпечення й зміцнення соціального захисту трудівників.

Після обговорення звітних матеріалів роботу Дорпрофсожу Придніпровської залізниці було визнано задовільною, а Олександр Букреєв, за рішенням конференції, очолюватиме профспілки магістралі ще один термін.