slide1slide2slide3slide4slide5slide6slide7slide8slide9slide10

Регіональна філія 'Придніпровська залізниця'
АТ 'Укрзалізниця'

Ви знаходитесь на офіційному сайті регіональної філії Придніпровська залізниця АТ "Укрзалізниця".

На Придніпровській залізниці змагалися службові собаки 23/9/2011

На Придніпровській залізниці другий рік поспіль пройшли змагання зі службового собаківництва. За словами в.о. начальника служби воєнізованої охорони Придніпровської залізниці Олексія Кірейка, до цьогорічних випробувань чотирилапі охоронці залізничних об`єктів підготувались ще краще і показали більш якісну роботу.

«Наші службові собаки добре підготовлені і повинні нести службу на найвищому рівні, адже постійно запобігають злочинним посяганням на вантажі, майно та об’єкти першої категорії (мости, тунелі). Частина стрільців - власників собак мають кінологічну освіту. Керівництво Придніпровської залізниці постійно дбає про належне утримання чотирилапих охоронців, тож у повному обсязі забезпечує їм необхідне повноцінне харчування та дресування. До кінця року заплановано збільшити фінансування на утримання службових собак ще на 25%», - відзначив Олексій Кірейко.

У змаганнях взяли участь 16 собак та їх наставників із 4-х загонів воєнізованої охорони Дніпропетровська, Кривого Рогу, Запоріжжя і Криму, а 3 собаки від держспецтрансслужби показували своїм колегам майстер-класи під час несіння служби.

У ході конкурсу собаки продемонстрували глядачам свою майстерність та службові навички, а саме: вдало склали курс загального дресування, успішно подолали бар’єри та показали майстер-клас під час захисно-караульної служби. Чотирилапих охоронців також перевіряли на здібність шукати за запахом і на витримку: як вони можуть стримувати себе, коли їх спокушають їжею з чужих рук.

Усі 16 псів показали гарну підготовку, витримку та злагоджену роботу зі своїми наставниками.

Голоси журі розділились наступним чином:

- індивідуальне перше місце зайняв стрілець 1-го загону 18-ї команди на станції Дніпропетровськ Валерій Самоткан зі своїм псом Оскаром. Цей чотирилапий охоронець стереже 2 залізничних мости через річку Дніпро;

- індивідуальне 2-е місце посів стрілець стрілецько-пожежної команди Мелітополь Олександр Щербина зі своїм псом Астором;

- індивідуальне 3-е місце виборов стрілець стрілецько-пожежної команди Запоріжжя-Ліве – Анатолій Акімов та його собака Чак.

Місця між загонами розділились наступним чином:

1-е місце – Запорізький;

2-е місце – Перший (Дніпропетровськ);

3-е місце –Другий (Кривий Ріг);

4-е місце – Кримський.

Слід відзначити, що Придніпровська залізниця є однією з перших залізниць в Україні по кількості службових собак, які залучаються до охорони інфраструктурних об’єктів, вантажів тощо. Зараз свою службу на підприємстві несуть 136 собак різних порід: німецькі вівчарки, бультер’єри, ротвейлери, є азіатські вівчарки тощо. Деякі стали переможцями обласних, всеукраїнських та європейських конкурсів серед службових собак.

З початку 2011 року службовими собаками Придніпровської залізниці попереджено 68 випадків крадіжок вантажів та майна залізниці на суму 51, 7 тис. грн. Затримано 78 зловмисників.