slide1slide2slide3slide4slide5slide6slide7slide8slide9slide10

Регіональна філія 'Придніпровська залізниця'
АТ 'Укрзалізниця'

Ви знаходитесь на офіційному сайті регіональної філії Придніпровська залізниця АТ "Укрзалізниця".

Окремої думки з питань безпеки бути не може - тільки неухильне дотримання існуючих правил, - Микола Кужавський 17/11/2017

За 10 місяців 2017 року на інфраструктурних об’єктах регіональної філії було травмовано 71 людину, у тому числі 45 – смертельно. Серед постраждалих – шестеро дітей, двоє з яких отримали травми, не сумісні з життям.

Попри цьогорічну тенденцію до зменшення кількості нещасних випадків зі сторонніми особами на залізниці (торік за аналогічний період було травмовано 80 чоловік, 49 – зі смертельними наслідками, у тому числі одного неповнолітнього), на магістралі стурбовані фактами невиробничого травматизму, бо за кожною цифрою статистики стоїть людська доля.

Проведений фахівцями аналіз причин травмування сторонніх осіб на залізничних об’єктах засвідчив, що в усіх випадках винуватцями нещасть, які сталися на коліях, були самі постраждалі. Найчастіше ці люди перетинали колії безпосередньо перед поїздом, що наближався; у невстановлених місцях, ходили по самих рейках чи занадто близько до колій. Кожен третій випадок невиробничого травматизму припадає на вечірні та нічні години, а в списку постраждалих майже 60% становлять чоловіки, які зазвичай менш обачні, ніж жінки.

Однак придніпровських залізничників найбільше непокоїть той факт, що цього року серед потерпілих чимало літніх люди, а також є діти й підлітки. Перші потрапляють під колеса потягів, бо з віком втрачається пильність і швидка реакція, другі – бо ще не мають достатнього життєвого досвіду, а головне – міцних знань з безпечної життєдіяльності.

Утім, «саме знання та неухильне дотримання існуючих правил безпечної поведінки в рухомому складі чи на залізничних об’єктах здатні вберегти людину від травм і каліцтв, втрати здоров’я та найціннішого, що в неї є, – життя, – вважає директор регіональної філії «Придніпровська залізниця» ПАТ «Укрзалізниця» Микола Кужавський. – Окремої думки з питань безпеки на залізничному транспорті бути не може».

За словами очільника залізниці, щоб виховати у громадян, насамперед підростаючого покоління, культуру безпечної поведінки на залізничному транспорті, придніпровські залізничники вживають вичерпні запобіжні заходи

«Профілактика невиробничого травматизму на Придніпровській залізниці є складовою комплексної галузевої програми дій, яка послідовно втілюється в життя у загальнодержавних масштабах, – говорить Микола Кужавський. – За словами в.о. голови правління ПАТ «Укрзалізниця» Євгена Кравцова, залізничники справами реагують на велику кількість випадків травмування сторонніх осіб на залізничному транспорті, шукають шляхи до зменшення трагедій, намагаються донести до громадян, особливо дітей, інформацію, що залізниця – це зона підвищеної небезпеки».

На виконання галузевої Програми з попередження нещасних випадків невиробничого характеру на залізничному транспорті України на 2017 рік у регіональній філії було проведено роботи з огородження станції Вільнянськ, пасажирських платформ на 184 км перегону Діївка – Горяїнове та 193 км станції Нижньодніпровськ-Вузол. Залізобетонне огородження наразі встановлюють і на станції Сухачівка.

З початку року придніпровські залізничники капітально відремонтували зношені перехідні настили на переїздах та пішохідних мостах, оновили понад два десятки кілометрів повітряних ліній електропередач, виконали ремонт чи заземлення більш як шести тисяч опор контактної мереж, відремонтували освітлення на низці посадкових пасажирських платформ, встановили на залізничних об’єктах більш як півтораста додаткових інформаційних стендів попереджувального змісту, тощо.

А профілактично-роз’яснювальною роботою цього року були охоплені понад 43 тис. вихованців дошкільних, загальноосвітніх, спеціальних і вищих навчальних закладів. До проведення попереджувальних лекцій та бесід із дітьми та підлітками залучалися майже 500 фахівців регіональної філії.