slide1slide2slide3slide4slide5slide6slide7slide8slide9slide10

Регіональна філія 'Придніпровська залізниця'
АТ 'Укрзалізниця'

Ви знаходитесь на офіційному сайті регіональної філії Придніпровська залізниця АТ "Укрзалізниця".

Придніпровська залізниця: вберегтися від нещасних випадків на залізничних об’єктах та у рухомому складі можна лише шляхом дотримання правил безпеки 02/02/2018

У 2017 році на Придніпровській залізниці травмувалися 87 сторонніх осіб, з яких 51 – смертельно. Серед травмованих було шестеро дітей, двоє з них загинули.

Для порівняння: за аналогічний період 2016 року на залізничних об’єктах постраждали 88 громадян, у тому числі 55 загинули (серед них – один неповнолітній).

Більшість випадків невиробничого травматизму торік було зафіксовано на перегонах. Найчастіше нещастя зі стронніми особами трапилися на ділянках Запоріжжя-1 – Запоріжжя-Вантажне (4 випадки, у тому числі 2 зі смертельними наслідками), Іларіонове – Ігрень (3/3), Сухачівка – Запоріжжя-Кам’янське, Берда – Бердянськ (по 3/2), Сухачівка – Діївка (2\2), Самарівка – Новомосковськ (2\1), Новоблочна – Батуринська (2\0).

Серед станцій, де минулого року травмувалося найбільше осіб, не пов’язаних із виробничим процесом, Таврійськ (3/2), Самарівка, Верховцеве, Кам’янське-Пасажирське, Синельникове-2 (по 2/1) та Нижньодніпровськ (2/0).

Чоловіки минулоріч традиційно були менш обачними за залізничних коліях, аніж жінки, - серед постраждалих удвічі більше представників сильної статі (57 проти 30).

Найчастіше нещасні випадки зі сторонніми особами на залізниці траплялися у вечірні та нічні години – між 18:00 та 24:00.

В усіх випадках біди можна було б уникнути, якби постраждалі дотримувалися правил безпеки на залізничному транспорті, які, зокрема, забороняють перехід через колії перед поїздом, що наближається, або у невстановлених місцях; ходіння по коліях чи небезпечно близько до них; перехід через колії під вагоном, перебування у негабариті. Саме ці порушення і спричинили травмування та загибель громадян на залізниці в 2017 році.

Для виховання культури безпечної поведінки на залізничних об’єктах та у рухомому складі придніпровські залізничники минулого року проводили активну профілактичну роботу. Зокрема, пройшли два місячники профілактично-роз’яснювальної роботи серед населення, пасажирів, учнів шкіл, ліцеїв та коледжів, студентів вищих навчальних закладів, у тому числі дошкільних навчальних закладів, працівників підприємств, розташованих насамперед у районах, прилеглих до залізничних колій. Так, тематичні лекції проведено в 1089 навчальних закладах, їх прослухали понад 90,4 тис. чоловік.

На залізниці забезпечували регулярне сповіщення через гучномовний зв’язок про прибуття-відправлення поїздів, маневрові та інші потенційно небезпечні для пасажирів роботи на 155 станціях та 12 вокзалах.

Упродовж року було капітально відремонтовано п’ять залізничних переїздів, низку настилів проїжджої частини, пішохідних доріжок, під’їздів та підходів до залізничних переїздів, а також перехідних настилів пішохідних мостів, тунелів та сходів.

Було відновлене освітлення на 14 посадкових пасажирських платформа, на інших залізничних об’єктах відремонтовано або замінено більш як 300 світильників зовнішнього освітлення.

Щоб унеможливити потрапляння сторонніх осіб у небезпечні місця на території залізничних станцій та депо, торік встановили огородження на станціях Вільнянськ, Нижньодніпровськ та Сухачівка; відремонтували огорожу санітарних зон на станціях станцій Роздори, Улянівка та Чаплине.