slide1slide2slide3slide4slide5slide6slide7slide8slide9slide10

Регіональна філія 'Придніпровська залізниця'
АТ 'Укрзалізниця'

Ви знаходитесь на офіційному сайті регіональної філії Придніпровська залізниця АТ "Укрзалізниця".

Придніпровські залізничники та місцева влада планують залучити іноземних інвесторів до фінансування пілотного проекту з оновлення приміського рухомого складу 01/03/2018

Придніпровські залізничники на чолі з директором регіональної філії Миколою Кужавським та експерти Європейського інвестиційного банку (СІБ) презентували керівництву Дніпропетровського і Запорізького регіонів інвестиційний проект оновлення приміського рухомого складу.

Автор цього проекту – Європейський інвестиційний банк, що має 60-літній досвід успішної фінансової підтримки транспортного сектору в багатьох країнах Євросоюзу. Сьогодні ЄІБ готовий вкладати кошти в оновлення приміського рухомого складу і в Україні, яка в найближчі вісім років повинна імплементувати європейські стандарти пасажирських перевезень, – якісний сервіс, швидкість та прибутковість.

На зустрічах ЄІБ представляли старший економіст транспортного сектору Іштван Хайнсцингер, референт з інвестицій Генрі Мойккінен та заступник економічного радника з питань стратегічних залізниць Пірс Вікерс; Запорізький регіон – голова Запорізької обласної державної адміністрації Костянтин Бриль Дніпропетровський – перший заступник голови Дніпропетровської облдержадміністрації Олег Кужман, а місто Дніпро – заступник міського голови Яніка Мерило.

Представники ЄІБ презентували чотири найбільш поширені в країнах Євросоюзу інвестиційні моделі оновлення та подальшої експлуатації пасажирського рухомого складу. Ці моделі передбачають провідну роль регіональної влади як замовника залізничних перевезень у приміському сполученні, однак різні форми співробітництва з перевізником/власником рухомого складу.

«Ми готові інвестувати значні кошти в прийнятні для кожного регіону варіанти, - зазначив заступник економічного радника з питань стратегічних залізниць Пірс Вікерс. – Це дасть регіонам можливість оновити до 70 % усіх приміських поїздів, що, як свідчить досвід, більш масово затребувані населенням; сформувати конкурентоспроможну систему регіональних та приміських перевезень, а також підвищити якість цих послуг».

За словами директора регіональної філії «Придніпровська залізниця» Миколи Кужавського, ідея державно-регіонального партнерства не нова, а готовність міжнародних фінансових установ інвестувати кошти дозволить її реалізувати вже найближчим часом. Це стало можливим завдяки ефективній роботі менеджменту ПАТ «Укрзалізниця», який неухильно тримає курс на подальші структурні зміни, забезпечення прозорості та конкуренто-спроможності компанії, розвитку основних активів.

Презентований проект отримав схвальні відгуки регіонального керівництва. Перший заступник голови Дніпропетровської обласної держадміністрації Олег Кужман зазначив, що ідея – дуже перспективна та цікава, хоч і потребує ретельного аналізу та деталізації, вирішення низки проблемних моментів.

Як зазначив очільник Запорізької обласної державної адміністрації Костянтин Бриль, регіон готовий бути авангардом дієвих реформ на місцях, а в реформуванні залізничного транспорту зацікавлені як власники і держава, так і пересічні жителі регіону.

За результатами проведених зустрічей було прийняте рішення створити робочу групу, яка працюватиме над пілотним проектом двостороннього партнерства в оновленні приміського рухомого складу.

«Наразі наша мета – спільно з ЄІБ та місцевою владою реалізувати пілотний проект в одному регіоні, а згодом за тим самим принципом і в інших регіонах України», – зазначив в.о. голови правління ПАТ «Укрзалізниця» Євген Кравцов. – У співпраці з місцевою владою та міжнародними фінансовими установами, сподіваємося на результат, якого очікують мільйони пасажирів».