slide1slide2slide3slide4slide5slide6slide7slide8slide9slide10

Регіональна філія 'Придніпровська залізниця'
АТ 'Укрзалізниця'

Ви знаходитесь на офіційному сайті регіональної філії Придніпровська залізниця АТ "Укрзалізниця".

Експерти проекту Твіннінг обговорили з придніпровськими залізничниками європейську модель залізничних перевезень 30/03/2018

У головному офісі регіональної філії «Придніпровська залізниця» ПАТ «Укрзалізниця» пройшла зустріч з експертною групою проекту Твіннінг «Процес розподілу пропускної здатності залізничної інфраструктури», який має за мету технічну допомогу країн ЄС у запровадженні в Україні європейської моделі ринку залізничних перевезень.

Як зазначив експерт проекту Андрюс Бартушкявичус, євроінтеграційний курс України потребує імплементації узятих на себе міжнародних зобов’язань, директив і регламентів ЄС, у тому числі й у сфері залізничного транспорту. Однієї з пріоритетних є Директива 2001/14/ЄС «Про розподілення пропускної спроможності залізничної інфраструктури, стягнення зборів за користування залізничною інфраструктурою та сертифікацію безпеки».

Ця директива передбачає розділення функцій управління інфраструктурою та здійснення експлуатаційної діяльності; створення менеджером інфраструктури рівних та недискримінаційних умов платного доступу до інфраструктури для всіх перевізників, зокрема приватних;  незалежний регуляторний контроль за розподілом пропускної здатності залізничної інфраструктури, рівнем тарифів, конкуренцією і прозорістю ринку залізничних послуг, дотриманням прийнятих в ЄС норм безпеки.

Андрюс Бартушкявичус зазначив, що практична реалізація європейської моделі ринку залізничних перевезень в Україні насамперед вимагає внесення змін до чинного законодавства, зокрема Закону України «Про залізничний транспорт», які б враховували нові реалії.

На досвіді європейських країн експерт розповів про практику розподілу пропускної спроможності залізничної інфраструктури, технічні, організаційні та фінансові особливості кожного з етапів, зупинився на варіантах впровадження цього процесу та досягнутих результатах.

Спікер також відповів на численні запитання придніпровських залізничників, яких цікавили різні аспекти гармонізації діяльності Укрзалізниці з учасниками європейського ринку залізничних перевезень.

Насамкінець Андрюс Бартушкявичус наголосив на тому, що європейська спільнота уважно слідкує за реформуванням залізничної галузі України і бачить результати цих реформ. Однак їх необхідно прискорити, адже імплементація директив, що стосуються залізничної інфраструктури, повинна бути завершена до 2022 року.