slide1slide2slide3slide4slide5slide6slide7slide8slide9slide10

Регіональна філія 'Придніпровська залізниця'
АТ 'Укрзалізниця'

Ви знаходитесь на офіційному сайті регіональної філії Придніпровська залізниця АТ "Укрзалізниця".

До кінця року зростуть посадові оклади залізничників 13/10/2011

Реформування залізничної галузі України вимагає іншого підходу до системи оплати та мотивації праці залізничників. Одним із найважливіших чинників мотивації є підняття рівня заробітної плати. До кінця 2011 року посадові оклади працівників залізничної галузі зростуть на 17,4 %.

Про це у Дніпропетровську на триденному всеукраїнському семінарі-нараді «Система оплати та мотивації до праці працівників залізничного транспорту: актуальні аспекти і шляхи удосконалення» розповіла начальник головного управління охорони і організації праці Укрзалізниці Надія Соколовська.

У нараді також узяли участь начальник відділу Головного управління охорони та організації праці Укрзалізниці Тетяна Жигун, заступник голови профспілки залізничників і транспортних будівельників Василь Лесько, начальник служби організації праці, заробітної плати і структур управління Придніпровської залізниці Тетяна Долгополова, представники інших залізниць України.

За словами Надії Соколовської, реформування галузі залізничного транспорту України ставить низку першочергових завдань, основне з яких - мотивація праці працівників, заохочення молоді йти на роботу на залізницю тощо. Одним з основних мотиваторів є підняття рівня заробітних плат залізничників, покращення умов їх праці, забезпечення житлом тощо.

«З першого листопада 2011 року, згідно з наказом Укрзалізниці від 26.09.2011 №540-Ц, годинні тарифні ставки і посадові оклади залізничників зростуть на 3,5 %. З підвищенням годинних тарифних ставок та посадових окладів заробітна плата працівників звичайної діяльності у листопаді складе близько 3500 грн., мінімальна тарифна ставка робітника 1-го розряду становитиме 1220 грн., що вище мінімальної заробітної плати та прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановлених в державі з 01.10.2011, на 23,9 %», - відзначила Надія Соколовська.

За її словами, за 8 місяців 2011 року середньомісячна зарплата працівників звичайної діяльності на залізницях України зросла на 16,3% порівняно з аналогічним періодом минулого року і склала 3190 грн. Нагадаємо, що з початку 2011 року керівництво галузі неодноразово піднімало рівень посадових окладів залізничників: на 8% - з 01.04.2011 та на 5% - з 01.07.2011 року. На кінець року передбачено підвищити заробітну плату загалом на 17,4 %.

Також під час семінару-наради обговорили проблеми і перспективи реформування залізничного транспорту, мотивацію праці залізничників у період реформування та інші організаційні питання роботи служб та структурних підрозділів залізниць України.