slide1slide2slide3slide4slide5slide6slide7slide8slide9slide10

Регіональна філія 'Придніпровська залізниця'
АТ 'Укрзалізниця'

Ви знаходитесь на офіційному сайті регіональної філії Придніпровська залізниця АТ "Укрзалізниця".

Профілактика невиробничого травматизму – один з важливих напрямків діяльності придніпровських залізничників 28/11/2018

Для попередження випадків невиробничого травматизму в регіональній філії «Придніпровська залізниця» АТ «Укрзалізниця» поєднують організаційно-технічні та інформаційно-роз’яснювальні заходи, покликані підвищити рівень безпеки залізничної інфраструктури та виховувати у громадян культуру безпечної поведінки.

За десять місяців 2018 року на реалізацію завдань дорожньої програми попередження нещасних випадків невиробничого характеру було спрямовано майже 7, 2 млн гривень.

Ці кошти витрачено на огородження небезпечних місць територій станцій та виробничих підрозділів залізниці, ремонти та утримання пасажирських платформ, переїздів, пішохідних та службових переходів, зокрема облаштування їх сучасним та якісним освітленням; виготовлення та розповсюдження профілактичної наочності.

Так, усі вокзали, станції та зупинні платформи Придніпровської залізниці забезпечено плакатами, інформаційними листівками, попереджувальними знаками про потенційні загрози перебування на залізничних коліях.

Пасажирів вокзалів та станцій сповіщають за допомогою гучного зв’язку про прибуття-відправлення рухомого складу та маневрові роботи.

Пильна увага приділяється надійній роботі загороджувальних пристроїв, пристроїв звукової та світлової сигналізації у місцях автотранспортного та пішохідного перетину колій.

Невід’ємною складовою профілактичної роботи залізничників є місячники профілактично-роз’яснювальної роботи щодо правил безпеки громадян на залізничному транспорті України, яку проводять серед населення, зокрема учнів шкіл, ліцеїв та коледжів, студентів вищих навчальних закладів, працівників підприємств, розташованих насамперед у районах, прилеглих до залізничних колій.

Так, під час проведення такого місячника в жовтні цього року було охоплено понад 500 навчальних закладів, відбулося близько 800 тематичних занять майже з 49 тис. слухачів. До цієї роботу залучалися близько 500 фахівців залізниці, які використовували у ході бесід наочні матеріали, зокрема відеофільми. Лекціями також було охоплено 14 виробничих підприємств та понад 400 трудівників.

Щоб не допустити перебування сторонніх осіб на коліях, перетин колій у невизначених місцях, проникнення громадян на пасажирські платформи поза турнікетами, що нерідко пов’язано з небезпекою, тільки у жовтні 2018 року було проведено сто спільних рейдів працівників воєнізованої охорони, станцій, а також колійного і пасажирського господарства. У ході цих рейдів було затримано 45 осіб, проведено роз’яснювальну роботу з більш як 200 порушників, ще 35 оштрафовано.

За словами фахівців з охорони праці, громадяни продовжують травмуватися через недотримання елементарних правил безпеки: ходіння по залізничних коліях, перехід через колії у невстановлених місцях або на небезпечній відстані перед поїздом, що наближається (ближче ніж за 400 м), ігнорування заборонних сигналів світлофора та звукової сигналізації, використання навушників під час перетину колій тощо.

Нагадуємо, що лише особиста обережність, неухильне дотримання правил безпечної поведінки на залізничному транспорті та об’єктах залізничної інфраструктури є надійною запорукою безпеки всіх учасників руху.