slide1slide2slide3slide4slide5slide6slide7slide8slide9slide10

Регіональна філія 'Придніпровська залізниця'
АТ 'Укрзалізниця'

Ви знаходитесь на офіційному сайті регіональної філії Придніпровська залізниця АТ "Укрзалізниця".

Придніпровська залізниця вимагає від пасажирів дбайливого ставлення до приміського рухомого складу, а від представників ЗМІ – об’єктивності 24/07/2019

Щоб забезпечити підвищений попит на комфортні приміські подорожі, придніпровські залізничники запровадили програму системного оновлення моторвагонного рухомого складу. Однак цю роботу нанівець зводить вандалізм та низький рівень культури окремих пасажирів, які користуються приміськими поїздами.

У 2018 році за ініціативи директора регіональної філії «Придніпровська залізниця» АТ «Укрзалізниця» Миколи Кужавського Нікопольське моторвагонне депо після 15-літньої перерви повернулося до капітальних ремонтів приміських поїздів. Друге життя торік отримали два приміські склади, які зовнішнім виглядом та рівнем комфорту не поступаються новопридбаним. Цього року будуть модернізовані ще три електропоїзди, уже проведено капремонт шести секціям.

Однак зусилля залізничників забезпечити пасажирів комфортними умовами для подорожей, сучасними вигодами на шляху прямування часто зводяться нанівець хуліганськими витівками та низьким рівнем культури окремих пасажирів. Так, уже за кілька днів після виходу у рейс салон одного з капітально відремонтованих рухомих складів зіпсувало графіті, а за місяць експлуатації цей приміський поїзд довелося буквально відмивати від бруду. Притому, що залізничники регулярно здійснюють вологе та сухе прибирання всіх приміських потягів.

Щодоби на станціях обороту й відстою, в моторвагонних депо з приміських составів залізничники видаляють близько 5 кубометрів різноманітного сміття, яке зазвичай знаходиться не у відведених для цього місцях, а будь-де в салоні.

Гострою проблемою є також вандалізм щодо приміських електропоїздів. З початку 2019 року в межах регіональної філії зафіксовано 23 таких випадки. Розбиті шибки у вікнах та дверях, понівечені кватирки й фурнітура, пошматована оббивка сидінь, розбиті прилади освітлення, пошкоджені міжвагонні з’єднання – ось неповний перелік хуліганських витівок. На усунення наслідків варварських дій залізниця в поточному році витратила понад 130 тис. грн. Це додатковий фінансовий тягар для перевізника, витрати якого на приміські пасажирські перевезення покриваються доходами лише на 16 %.

Придніпровські залізничники, які щоденно бачать факти кричущого безкультур’я та вандалізму окремих пасажирів, недбалого ставлення до рухомого складу та неповаги до їхньої праці, залишають за собою право відміняти окремі рейси та приміські маршрути. Тож цілком можливий сценарій, коли смітить і нищить залізничне майно, яке є державною власністю, купка осіб, а наслідки цих дій стосуватимуться усіх пасажирів приміських поїздів.

Днями низка Інтернет-сайтів розмістила критичні матеріали щодо стану приміських електропоїздів регіональної філії. В основу оприлюдненої інформації лягли виключно пости громадян у соціальних мережах. Закликаємо медійників до об’єктивного висвітлення соціально значущих тем, яке враховує полярність думок; не огульної критики залізниці, а прищеплення громадянам цивілізаційних норм і виховання відповідального ставлення до державного майна.