slide1slide2slide3slide4slide5slide6slide7slide8slide9slide10

Регіональна філія 'Придніпровська залізниця'
АТ 'Укрзалізниця'

Ви знаходитесь на офіційному сайті регіональної філії Придніпровська залізниця АТ "Укрзалізниця".

З початку року воєнізована охорона Придніпровської залізниці затримала та передала правоохоронцям 52 «чорних» лісорубів 26/09/2019

У 2019 році працівники воєнізованої охорони регіональної філії «Придніпровська залізниця» АТ «Укрзалізниця» припинили 33 спроби незаконного вирубування дерев у смузі відведення магістралі, затримали й передали до правоохоронних органів 52 особи. Відносно «чорних» лісорубів порушено 4 кримінальні провадження, в 12 випадках ведуться слідчі дії.

Нещодавно зловмисників з бензопилами ВОХОРівці затримали в лісосмузі на 284 км перегону Письменна – Улянівка. Троє чоловіків уже встигли спиляти шість дерев – дубів та кленів. Неподалік стояв автомобіль «Москвич-412», яким «чорні» лісоруби планували вивозити деревину. Затриманих разом з інвентарем та автівкою передали до Василівського відділу поліції. Орієнтовна сума збитку перевищила 41 тис. гривень.

Загалом цьогорічні збитки регіональної філії від самовільного вирубування дерев у зонах відведення складають понад 600 тис. гривень.

Однак найбільш істотно дії «чорних» лісорубів шкодять місцевій екології. За офіційними даними, лісистість Дніпропетровської області становить лише 5,8%, Запорізької – 4%. Більшість лісових насаджень у цих промислових регіонах є штучними і має насамперед екологічну спрямованість.

Щоб вберегти зелені насадження у смугах відведення від несанкціонованого та варварського вирубування, працівники ВОХОР регулярно патрулюють ділянки, де зазвичай працюють сокирами «чорні» лісоруби, не залишають без реагування жодне повідомлення про такі дії, взаємодіють із правоохоронцями та місцевими громадами.