slide1slide2slide3slide4slide5slide6slide7slide8slide9slide10

Регіональна філія 'Придніпровська залізниця'
АТ 'Укрзалізниця'

Ви знаходитесь на офіційному сайті регіональної філії Придніпровська залізниця АТ "Укрзалізниця".

Придніпровська залізниця: незаконні втручання в діяльність залізничного транспорту загрожують безпеці руху й тягнуть за собою відповідальність за законом 18/11/2020

Регіональну філію «Придніпровська залізниця» АТ «Укрзалізниця» непокоїть зростання кількості крадіжок, розобладнання та пошкодження елементів залізничної інфраструктури на окремих ділянках магістралі. З початку року (дані на 18.11.2020) працівники відомчої воєнізованої охорони попередили 108 крадіжки деталей верхньої будови колії, затримали 118 осіб, чиї дії становили безпосередню загрозу безпеці руху, призвели до відчутних матеріальних втрат залізниці – понад 120 тис. грн.

Днями працівники ВОХОР запобігли 3 спробам розкрадання елементів залізничної інфраструктури, за незаконні дії затримали 4 зловмисників.

Зокрема, 13 листопада на 93 км перегону Кривий Ріг-Головний – Кривий Ріг-Сортувальний оперативники місцевої стрілецької команди затримали злодія, що вкрав деталі верхньої будови колії – клемні болти в зборі.

16 листопада на станції Верхівцеве за спробу крадіжки деталей верхньої будови колії – підкладок та костилів, було затримано двох неповнолітніх. Ще двох осіб стрільці ВОХОР затримали того ж дня на 105 км перегону Кривий Ріг-Західний – Кривий Ріг. Зловмисники мали із собою рейкові підкладки та кілька шматків рейки.

Усіх розкрадачів передали до територіальних органів Національної поліції.

Придніпровська залізниця нагадує, що дії любителів легкої наживи негативно впливають на організацію перевезень, ставлять під загрозу життя та здоров’я пасажирів і працівників магістралі, а також підпадають під дію кримінального й адміністративного законодавства України.

Відповідальність за несанкціоноване втручання в роботу залізничного транспорту передбачена Кримінальним кодексом України (КК України) та Кодексом України про адміністративні правопорушення (КУпАП). Зокрема, ст. 277 КК України передбачає відповідальність за пошкодження шляхів сполучення і транспортних засобів, зокрема, за умисне руйнування або пошкодження шляхів сполучення, споруд на них, рухомого складу, засобів зв'язку чи сигналізації, а також інші дії, спрямовані на приведення зазначених предметів у непридатний для експлуатації стан, якщо це спричинило чи могло спричинити аварію поїзда, або порушило нормальну роботу транспорту, або створило небезпеку для життя людей чи настання інших тяжких наслідків. У залежності від тяжкості наслідків винні караються штрафом, виправними роботами або позбавленням волі.

У разі використання цієї інформації посилання на сайт Придніпровської залізниці www.dp.uz.gov.ua обов’язкове.