slide1slide2slide3slide4slide5slide6slide7slide8slide9slide10

Регіональна філія 'Придніпровська залізниця'
АТ 'Укрзалізниця'

Ви знаходитесь на офіційному сайті регіональної філії Придніпровська залізниця АТ "Укрзалізниця".

За кошти, недокомпенсовані держадміністраціями за приміські перевезення пільговиків у 2019-2020 роках, Придніпровська залізниця могла б капітально відремонтувати три електропоїзди 04/12/2020

Упродовж 10 місяців 2020 року регіональна філія «Придніпровська залізниця» АТ «Укрзалізниця» недоотримала від державних адміністрацій майже 23 млн 124 тис. грн компенсації за пільгові перевезення пасажирів у приміському сполученні, у 2019 році – ще майже 58 млн 576 тис. грн. За ці кошти можна було б капітально відремонтувати 3 електропоїзди, а також підвищити комфорт приміських пасажирських перевезень.

У січні-жовтні 2020 року приміськими потягами регіональної філії було перевезено 1 млн 395,3 тис. пасажирів пільгових категорій (26 % від загальної кількості) на суму 30 млн 166,3 тис. грн.

Місцеві держадміністрації, які виступають замовниками приміських пасажирських перевезень за пільговими тарифами, відшкодували залізниці лише 7 млн 43,6 тис. грн, що становить 23% від вартості фактично наданих послуг. Заборгованість склала 23 млн 122,7 тис. грн.

Ці кошти можна було спрямувати на оновлення та ремонт моторвагонного рухомого складу, підвищення комфорту приміських пасажирських перевезень. Зокрема, регіональна філія могла б капітально відремонтувати на власних потужностях 3 приміські електропоїзди, а також у заводських умовах оздоровити понад 40 колісних пар, які є однією з найбільш затребуваних позицій під час ремонту моторвагонного рухомого складу.

Розуміючи нагальну потребу в оновленні парку електропоїздів, придніпровські залізничники третій рік поспіль власними силами фактично дають «друге» життя приміським складам. У Нікопольському моторвагонному депо їм проводять не лише капітальний ремонт, але й модернізацію, покликану створити комфортні умови для пасажирів. Зокрема, встановлюють нові ергономічні сидіння, вікна та двері, сучасні освітлювальні системи та системи інформування пасажирів, застосовують новітні матеріали й обладнання.

Ця соціально потрібна робота могла б мати вагоміші результати, якби місцеві органи влади повною мірою розраховувалися за пільгові пасажирські перевезення у приміському сполученні.

Придніпровська залізниця закликає держадміністрації у регіонах свого обслуговування до взаємовигідних партнерських відносин, які гарантують стабільні пасажирські перевезення в приміському сполученні.

Залізничники вкотре наголошують на необхідності укладати та сумлінно виконувати двосторонні договори на приміські пасажирські перевезення за соціальними тарифами, закладати у місцеві бюджети кошти, які б повною мірою компенсували залізниці її фактичні витрати на перевезення пільгових категорій пасажирів у приміському сполученні.

Лише спільними зусиллями вдасться зберегти приміський залізничний транспорт – один з найбільш масових та надійних видів пасажирських перевезень в Україні.