slide1slide2slide3slide4slide5slide6slide7slide8slide9slide10

Регіональна філія 'Придніпровська залізниця'
АТ 'Укрзалізниця'

Ви знаходитесь на офіційному сайті регіональної філії Придніпровська залізниця АТ "Укрзалізниця".

На Придніпровській магістралі спільно з правоохоронцями шукали шляхи ефективної протидії розкрадачам вантажів і залізничного майна 17/06/2021

У регіональній філії «Придніпровська залізниця» АТ «Укрзалізниця» відбулася зустріч керівництва магістралі з представниками правоохоронних органів Дніпропетровської та Запорізької областей. Обговорювалися шляхи посилення взаємодії для більш ефективної протидії злочинам на залізниці.

Для Придніпровської магістралі забезпечення схоронності транспортованих вантажів, убереження рухомого складу та залізничної інфраструктури від розукомплектувань сторонніми особами є вкрай актуальною темою.

За п’ять місяців 2021 року збитки регіональної філії від незбережених перевезень, основною причиною яких є розкрадання вантажів, у порівнянні з аналогічним періодом минулого року зросли в 1,5 раза. Від численних актів вандалізму та несанкціонованих втручань у свою роботу потерпають практично всі господарства залізниці – колійне, локомотивне, вагонне, сигналізації та зв’язку, електропостачання та приміських пасажирських перевезень.

Відомча воєнізована охорона вживає комплекс оперативно-профілактичних заходів до протидії розкрадачам і вандалам. Однак лише цих зусиль недостатньо, аби кардинально змінити ситуацію. Потрібна всебічна та дієва підтримка правоохоронних органів, насамперед Національної поліції та СБУ. Тим більше, що приклади ефективної взаємодії вже є, як-от спільні рейди по пунктах приймання брухту, де неодноразово виявляли вантажі зі слідами маркування, деталі верхньої будови колії, рухомого складу, пристроїв СЦБ та контактної мережі.

Турбує залізничників і гостра проблема безкарності злодіїв, дедалі частіші випадки тиску на окремих працівників регіональної філії з боку злочинних елементів, занадто довгий шлях до суду кримінальних справ за фактами розобладнання залізничної інфраструктури й рухомого складу. Кожен такий випадок має кваліфікуватися, як загроза безпеці руху поїздів та життю людей, і закінчуватися невідворотнім покаранням винних.

Своєю чергою правоохоронці підтвердили готовність до співпраці із залізничниками, розповіли про оперативні відпрацювання злочинних угрупувань, які спеціалізуються на крадіжках на залізниці, перебіг відкритих кримінальних проваджень та судові перспективи окремих справ.

Підсумовуючи зустріч, директор регіональної філії «Придніпровська залізниця» Анатолій Борецький підкреслив, що задля дієвого результату залізничники та правоохоронці повинні працювати як одна команда. Саме така взаємодія дозволить дати ефективну відсіч усіляким злодіям та вандалам.

У разі використання цієї інформації посилання на сайт Придніпровської залізниці www.dp.uz.gov.ua обов’язкове.