slide1slide2slide3slide4slide5slide6slide7slide8slide9slide10

Регіональна філія 'Придніпровська залізниця'
АТ 'Укрзалізниця'

Ви знаходитесь на офіційному сайті регіональної філії Придніпровська залізниця АТ "Укрзалізниця".

Що треба знати про нові правила перевезення пасажирів залізничним транспортом 21/10/2021

З 21 жовтня 2021 року в Україні набувають чинності нові правила безпечних подорожей залізницею. Це вимушений крок для стримування поширення коронавірусної хвороби, збереження життя та здоров'я пасажирів і поїзних бригад.

Відсьогодні при посадці у поїзд далекого сполучення, регіональні поїзди, Інтерсіті та Інтерсіті+ у «жовтій», «помаранчевій» та «червоній» зоні пасажир повинен, окрім квитка та паспорта, надати документ про проходження повного циклу вакцинації або отримання хоча б однієї дози вакцини, або негативний ПЛР-тест чи експрес-тест на антиген, зроблений не пізніше ніж за 72 години до часу посадки у поїзд.

ПЛР- та експрес-тести – це вихід для пасажирів, які мають протипоказання до вакцинації.

Документи про вакцинацію чи результати тестів можна пред’являти у паперовому (оригінал чи копію) та електронному вигляді в додатку «Дія». Дозволено також використовувати військовий квиток з відмітками про вакцинацію.

Прийматимуться міжнародні, внутрішні та іноземні COVID-сертифікати про щеплення вакцинами, які включені ВООЗ до переліку дозволених для використання в надзвичайних ситуаціях. Сертифікат можна демонструвати мовою оригіналу.

Запис у додатку HELSI у розділі «Мої вакцинації» на мобільному телефоні пасажира не є офіційним документом і не прийматиметься.

Контроль автентичності сертифікатів/тестів покладено на органи МВС. У провідників будуть лише зразки, за якими вони будуть звіряти надані пасажирами документи.

У разі, якщо пасажир без необхідних документів проникне до вагона і не бажатиме добровільно залишити його, локомотивна бригада викликатиме поліцію на наступну станцію прямування, не затримуючи відправлення поїзда.

Відповідно до ст. 185-9 Кодексу України про адміністративні правопорушення злісна непокора законному розпорядженню або вимозі працівника транспорту, який здійснює контроль за перевезенням пасажирів, пов’язана з фізичним опором або образою, а так само з іншими протиправними діями, тягне за собою накладення штрафу від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправні роботи на строк від одного до двох місяців з відрахування двадцяти процентів заробітку.

Нові правила не стосуються пасажирів віком до 18 років і не поширюється на поїзди приміського сполучення, а також на поїзди, які прямують із «зеленої» зони у «жовту», «помаранчеву» та «червону».

Пасажир, що відмовляється їхати залізницею за новими правилами, може повернути квиток згідно з чинними Правилами перевезення пасажирів, багажу, вантажобагажу та пошти залізничним транспортом України (з вирахуванням комісії).

На окремих залізничних вокзалах України відкрито пункти вакцинації тачи проходження експрес-тестів, якими можуть скористатися пасажири. Зокрема, на вокзалі Дніпро-Головний діють обидва такі пункти, на вокзалі Запоріжжя-1 – пункт проходження експрес-тестів.

Просимо пасажирів із розумінням поставитися до ситуації, потурбуватися про наявність необхідних документів, прибувати на вокзал завчасно, зберігати спокій та дистанцію на пероні.

У разі використання цієї інформації посилання на сайт Придніпровської залізниці www.dp.uz.gov.ua обов’язкове.