slide1slide2slide3slide4slide5slide6slide7slide8slide9slide10

Регіональна філія 'Придніпровська залізниця'
АТ 'Укрзалізниця'

Ви знаходитесь на офіційному сайті регіональної філії Придніпровська залізниця АТ "Укрзалізниця".

Майже 70% фахівців робітничих професій для Придніпровської залізниці готують заклади професійної та професійно-технічної освіти, – Олена Савченко 24/11/2021

Регіональна філія «Придніпровська залізниця» АТ «Укрзалізниця» плідно співпрацює із закладами професійної (професійно-технічної) освіти. Головна мета такого партнерства – укомплектувати залізничні підрозділи висококваліфікованими фахівцями робітничих професій, підготувати максимально адаптованих до умов сучасного виробництва працівників.

Найважливішим напрямком співпраці є запровадження дуальної освіти, яка дозволяє підвищити якість підготовки кваліфікованих кадрів з урахуванням вимог роботодавця.

Курс такого навчання складається з 30% теорії та 70% практичної частини. Її студенти проходять на оплачуваних робочих місцях у структурних підрозділах регіональної філії під наставництвом відповідно підготовлених керівників.

Партнерами залізниці в підготовці фахівців за дуальною формою навчання сьогодні є Криворізький професійний транспортно-металургійний ліцей та Дніпровський ліцей залізничного транспорту.

Плідні тривалі зв’язки пов’язують регіональну філію і з іншими професійними (професійно-технічними) навчальними закладами, де готують кваліфікованих робітників за основними залізничними професіями, зокрема, з Мелітопольським багатопрофільним центром професійно-технічної освіти та Запорізьким професійний ліцей залізничного транспорту.

Тут навчають майбутніх слюсарів, машиністів і помічників машиніста тепловоза, електровоза, монтерів колії, електрогазозварників, провідників, касирів, верстатників різного профілю та ін.

Щороку локомотивні та моторвагонні депо залізниці приймають на виробничу практику 140 – 150 осіб. 60 % практикантів затим працевлаштовуються до регіональної філії.

«Майже 70% робітників для Придніпровської залізниці підготували заклади професійної та професійно-технічної освіти, – говорить начальник служби кадрової та соціальної політики регіональної філії Олена Савченко. – Саме тому ми так тісно та всебічно співпрацюємо з ними».

Серед спільних заходів – тематичні «круглі столи», зустрічі, наради; участь у студентських конкурсах професійної майстерності, тижнях охорони праці, спортивних та культурно-масових заходах.

Регіональна філія також організовує стажування в своїх підрозділах для педагогів профільних закладів П(ПТ)О, проводить сумісну профорієнтаційну роботу серед шкільної молоді. А головне – надає випускникам перше робоче місце, забезпечує неперервну професійну освіту, особистісне та кар’єрне зростання молодих фахівців.

22-26 листопада в Україні вперше проводиться загальнодержавний Тиждень професійної (професійно-технічної) освіти. Його метою є демонстрація можливостей професійної (професійно-технічної) освіти, її важливості та значного потенціалу для розвитку вітчизняної економіки.

Залізничники також долучилися до участі в цьому заході.

У разі використання цієї інформації посилання на сайт Придніпровської залізниці www.dp.uz.gov.ua обов’язкове.