slide1slide2slide3slide4slide5slide6slide7slide8slide9slide10

Регіональна філія 'Придніпровська залізниця'
АТ 'Укрзалізниця'

Ви знаходитесь на офіційному сайті регіональної філії Придніпровська залізниця АТ "Укрзалізниця".

Придніпровська залізниця закликає водіїв автотранспорту бути обережними під час перетину колій 16/12/2021

Регіональна філія «Придніпровська залізниця» АТ «Укрзалізниця» нагадує водіям автотранспорту про необхідність неухильно дотримуватися правил дорожнього руху під час перетину залізничних колій, щоб уникнути аварій, загрози життю та здоров’ю людей.

Зокрема, водії транспортних засобів можуть перетинати залізничні колії лише на залізничних переїздах.

Під’їжджаючи до переїзду, а також починаючи рух після зупинки перед ним, водій зобов’язаний керуватися вказівками і сигналами чергового по переїзду, положенням шлагбаума, світловою та звуковою сигналізацією, дорожніми знаками і дорожньою розміткою, а також переконатися в тому, що не наближається поїзд (локомотив, дрезина).

Для пропуску поїзда, що наближається, і в інших випадках, коли рух через залізничний переїзд заборонено, водій повинен зупинитися перед дорожньою розміткою (стоп-лінією), відповідним дорожнім знаком, шлагбаумом чи світлофором так, щоб бачити сигнали, а якщо засоби організації дорожнього руху відсутні – не ближче 10 м до найближчої рейки.

Якщо перед переїздом немає дорожньої розмітки або дорожніх знаків, що визначають кількість смуг руху, рух транспортних засобів через переїзд дозволяється лише в один ряд.

Рух через переїзд забороняється, якщо:

  • а) черговий по переїзду подає сигнал заборони руху – стоїть до водія грудьми або спиною з піднятим над головою жезлом (червоним ліхтарем чи прапорцем) або з витягнутими в сторони руками;
  • б) шлагбаум опущений або почав опускатися;б) шлагбаум опущений або почав опускатися;
  • в) увімкнено заборонний сигнал світлофора чи звуковий сигнал незалежно від наявності та положення шлагбаума;
  • г) за переїздом утворився затор, який змусить водія зупинитися на переїзді.

За 11 місяців цього року на залізничних переїздах Придніпровської залізниці та коліях поза переїздами зафіксовано 5 ДТП за участю автотранспорту, при цьому отримали травми троє людей. Усі дорожньо-транспортні пригоди сталися з вини водіїв, які грубо порушили правила перетину залізничних колій.

У зимову пору небезпека транспортних аварій зростає. Тож бережіть себе, пам’ятайте, що вас чекають удома, – і будьте обережними за кермом!

У разі використання цієї інформації посилання на сайт Придніпровської залізниці www.dp.uz.gov.ua обов’язкове.