slide1slide2slide3slide4slide5slide6slide7slide8slide9slide10

Регіональна філія 'Придніпровська залізниця'
АТ 'Укрзалізниця'

Ви знаходитесь на офіційному сайті регіональної філії Придніпровська залізниця АТ "Укрзалізниця".

Відшкодування залізниці витрат на пільгові перевезення пасажирів – важливий чинник стабільності залізничного руху 09/02/2023

У 2022 році регіональна філія «Придніпровська залізниця» АТ «Укрзалізниця» перевезла приміськими поїздами 5,2 млн осіб, у тому числі 710,6 тис. пільговиків.

У порівнянні з довоєнним 2021 роком кількість пасажирів соціальних категорій відчутно скоротилася, як і загальний пасажиропотік у приміському сполученні.

У порівнянні з довоєнним 2021 роком кількість пасажирів соціальних категорій відчутно скоротилася, як і загальний пасажиропотік у приміському сполученні.

Однак частка пільговиків у загальному обсязі приміських перевезень залишилася практично незмінною: безоплатно чи зі знижкою приміськими поїздами магістралі торік їхав кожен сьомий пасажир.

Замовники соціальних перевезень у приміському секторі відшкодували регіональній філії понад 15,9 млн. грн із майже 16,7 млн грн, нарахованих за фактично надані послуги. Проте більше половини цієї суми становлять виплати за судовими позовами попередніх років.

Компенсація витрат власне 2022 року дещо перевищує 60%. При тому, що з місцевих бюджетів Запорізького регіону залізниці було відшкодовано 97% нарахованих сум, а Дніпропетровщина сплатила лише 37,6% від потреби.

Слід зазначити, що в умовах воєнної агресії проти України стабільне функціонування залізничного транспорту як найбільшого перевізника пасажирів та вантажів набуває ще більшої важливості та фактично є загальнодержавним завданням.

Левова частка отриманої від держадміністрацій компенсації витрачається на утримання та ремонт рухомого складу, зокрема моторвагонного.

Значну частину парку приміських електропоїздів Придніпровської залізниці становлять секції ЕР-1 та ЕР-2, побудовані в 1961-1977 роках, тож цей рухомий склад потребує підвищеної уваги й фінансових витрат. Вартість запчастин та матеріалів для ремонтних робіт щороку збільшується. Зокрема, в 2022 році гумокордові оболонки зросли в ціні на 25%, гальмівні колодки – на 11%, суцільнокатані колеса – на 10%.

Тому під час співпраці з місцевими держадміністраціями залізничники постійно наголошують на необхідності закладати в місцеві бюджети кошти для повного та своєчасного відшкодування регіональній філії витрат на приміські соціальні перевезення й сподіваються на цілковите розуміння ситуації.

Украй важливим є й усвідомлення громадянами, що користуються залізничним транспортом у приміському сполученні, своїх обов’язків як пасажирів.

Так, пасажири платних категорій повинні повністю оплатити поїздку від пункту посадки до місця висадки. Пільговикам необхідно мати при собі документ, що засвідчує право на пільгу під час проїзду залізничним транспортом (окрім дітей віком від 6 до 14 років). Пасажирам, які мають право на безоплатний проїзд, слід звертатися до квиткових кас, щоб оформити посадковий талон. Це дозволить залізничникам вести коректний облік осіб, яким надаються послуги за пільговими тарифами, і надавати цю інформацію замовникам соціальних перевезень для відшкодування витрат.

Лише спільними зусиллями ми забезпечимо стабільну роботу залізничного транспорту в цей надскладний для країни час. Від цього безпосередньо залежить обороноздатність країни, функціонування економіки та стабільні пасажирські перевезення – щоденні та в разі евакуаційної потреби.