slide1slide2slide3slide4slide5slide6slide7slide8slide9slide10

Регіональна філія 'Придніпровська залізниця'
АТ 'Укрзалізниця'

Ви знаходитесь на офіційному сайті регіональної філії Придніпровська залізниця АТ "Укрзалізниця".

На Придніпровській залізниці дерусифікують інфраструктуру 27/04/2023

У регіональній філії «Придніпровська залізниця» послідовно втілюють в життя Програму дерусифікації інфраструктури залізничного транспорту АТ «Укрзалізниця».

Спеціально створена робоча група визначила перелік станцій та зупинних пунктів, які потребують перейменування, склала пооб’єктний план робіт на 2023-2025 роки.

Було підготовлено й направлено місцевим органам самоврядування пропозиції щодо дерусифікації назв 43 залізничних об’єктів, розташованих у межах відповідних територіальних громад. По 17 об’єктах уже отримано позитивні рішення місцевої влади.

Шістнадцять залізничних об’єктів з визначеного комісією переліку наразі знаходяться на тимчасово окупованих територіях. Як повідомили в Херсонській та Мелітопольській державних адміністраціях, питання зміни назв залізничних об’єктів розглянуть відразу після звільнення зазначених регіонів.

Окрім того, в регіональній філії було проведено ретельну перевірку всієї технічної документації з метою виявити російськомовні й комуністичні назви районів, парків, під’їзних колій тощо та позбутися таких найменувань.

Магістраль також долучилася до заміни нумерації кілометражу головних напрямків у рамках «Залізної українізації», яку проводить Укрзалізниця.