slide1slide2slide3slide4slide5slide6slide7slide8slide9slide10

Регіональна філія 'Придніпровська залізниця'
АТ 'Укрзалізниця'

Ви знаходитесь на офіційному сайті регіональної філії Придніпровська залізниця АТ "Укрзалізниця".

Залізничний вокзал Сімферополя поповнився 6-ю пасажирською платформою 19/1/2012

Вісімнадцятого січня 2012 року на станції Сімферополь Кримської дирекції залізничних перевезень Придніпровської залізниці було відкрито для руху приміських поїздів 6-ту пасажирську платформу. В урочистостях узяли участь Голова Ради міністрів АР Крим Анатолій Могильов та начальник ДП «Придніпровська залізниця» Олександр Момот.

Будівництво цього об’єкта – важлива складова комплексу робіт, які Придніпровська залізниця вже кілька років поспіль проводить на виконання доручення Президента України від 12.08.2010 №1-1/1790 щодо модернізації інфраструктури приміського залізничного вузла м. Сімферополя з метою підвищити його пропускну спроможність, поліпшити умови обслуговування й безпеку пасажирів, розділити пасажиропотоки дальнього та приміського сполучення.

Загальна вартість робіт, виконаних у 2010 році по станції Сімферополь, склала 99 млн. гривень. Зокрема, було побудовано другу колію на перегоні Чистенька-Сімферополь, додаткову пасажирську платформу, проведено реконструкцію колійного розвитку.

Упродовж 2011 року тут було проведено модернізацію пристроїв сигналізації, централізації, блокування та зв’язку, побудовано платформу №5 для приміського сполучення, виконано значний обсяг робіт з улаштування 6-ї платформи (зокрема, встановлено металеві навіси з полікарбонатним верхом, виконано роботи з брукування (загальною площею 2353 кв. м), улаштовано 1, 5 км зв’язкової каналізації, гучномовний зв’язок, освітлення, встановлено наочні табло), а також розроблений проект будівництва конкорсу (переходу) з касовим павільйоном. Загалом на ці роботи було витрачено 20 млн гривень, а власне 6-та пасажирська платформа станції Сімферополь обійшлася Придніпровській залізниці в суму майже 5 млн гривень.

На урочистостях Голова Ради міністрів АР Крим Анатолій Могильов привітав усіх кримчан з введенням в експлуатацію цього важливого об’єкта, «адже транспортна інфраструктура – це артерії, якими «тече» життя півострова». Подякувавши залізничникам за добросовісну й високопрофесійну роботу, А.Могильов зазначив, що 6-та пасажирська платформа – це лише один з етапів реконструкції сімферопольського залізничного вузла.

«Ми вже звільнили майданчик під вокзал, потрібний, аби розвантажити транспортні потоки в бік Севастополя, Євпаторії та Джанкоя. Ми будемо використовувати кошти Держбюджету України, зароблятимемо самі, залучатимемо інвесторів. Головне – це бажання працювати. Мета поставлена, і ми до неї йдемо», - наголосив Анатолій Могильов, зазначивши, що у підсумку кримчани та гості півострова отримають приміський «вокзал європейського рівня».

Начальник Придніпровської залізниці Олександр Момот запевнив, що залізничники вміють і прагнуть працювати не гірше, ніж в Європі, про що свідчить і щойно введена в експлуатацію 6-та пасажирська платформа сімферопольського вокзалу. О.Момот також повідомив, що у найближчих планах підприємства – будівництво на станції Сімферополь конкорсу (переходу) з касовим павільйоном, який до кінця цього року має з’єднати 1-у платформу, де зупиняються потяги дальнього слідування з 5-ю й 6-ю для приміського сполучення, а також спільне з автономією придбання дизель-поїзда. Він, скоріше за все, курсуватиме маршрутом Феодосія-Владиславівка-Керч.

«Це перший досвід державного підприємства і Ради міністрів, ми сподіваємось, що в нас вийде. Хто хоче розвивати транспорт у регіоні, йде назустріч один одному», - підсумував О.Момот.

А.Могильов та О. Момот також узяли участь у закладенні бетонного фундаменту майбутнього конкорсу з касовим павільйоном, будівництво якого наразі орієнтовно оцінюється в 35 млн гривень. Передбачається, що воно вестиметься із застосуванням сучасних матеріалів, технологій та механізмів і має створити зручності для людей з обмеженими фізичними можливостями. Роботи виконуватимуться силами структурних підрозділів ДП «Придніпровська залізниця» та підрядних організацій.

Довідково:
Придніпровська залізниця – це надпотужне розгалужене транспортне підприємство з розвиненою інфраструктурою, яке обслуговує територію України загальною площею близько 93 тисяч квадратних кілометрів, де мешкають близько восьми мільйонів чоловік, у межах Дніпропетровської, Запорізької областей, а також Автономної Республіки Крим, паромну переправу Крим-Кавказ, два річкових і чотири морських порти, нафтовий термінал станції Айвазовська.

Щороку магістраль перевозить близько 90 млн пасажирів та понад 227 млн тонн вантажів.

Минулого літа Придніпровська залізниця перевезла в Крим 3,3 млн пасажирів, за цей період на півострів прибуло 6165 пасажирських поїздів, у час пікових перевезень добова кількість пасажирів досягала 40 тисяч лише в одному напрямку (тільки ввезення).