slide1slide2slide3slide4slide5slide6slide7slide8slide9slide10

Регіональна філія 'Придніпровська залізниця'
АТ 'Укрзалізниця'

Ви знаходитесь на офіційному сайті регіональної філії Придніпровська залізниця АТ "Укрзалізниця".

Запорізька дитяча залізниця відзначила 40-річний ювілей 1/6/2012

31 травня 2012 року Запорізька дитяча залізниця відзначила свій 40-річний ювілей. Зі святом юних залізничників привітали заступник голови Запорізької облдержадміністрації Петро Гончарук, міський голова Олександр Сін, заступник начальника Придніпровської залізниці Павло Рипюк, начальник Запорізької дирекції залізничних перевезень Віктор Спис, начальник служби кадрів, навчальних закладів та соціальних питань Придніпровської залізниці Володимир Шестаков, заступник голови Допрофсожу Валерій Шило, президент Запорізького обласного союзу промисловці та підприємців «Потенціал» Петро Ванат, архієпископ Запорізький та Мелітопольский Лука.

«Запорізька дитяча залізниця є однією з найкращих та унікальних не тільки в Україні, а й у Європі. Це маленька держава у державі, якою керують діти. Ми пишаємось тим, що юним залізничникам на чолі з начальником залізниці Раїсою Козак удалось створити неповторний центр для відпочинку запоріжців, гостей міста та потужний плацдарм для розвитку молодого покоління. Це найсильніша залізнична школа, у якій тісно переплелись багаторічний досвід з молодістю та запалом підростаючого покоління», - відзначив заступник начальника Придніпровської залізниці Павло Рипюк.

За словами начальника Запорізької дитячої залізниці Раїси Козак, юні залізничники завжди відчувають допомогу і підтримку з боку керівництва залізниці та місцевої влади.

«Ми вдячні керівництву Придніпровської залізниці, Запорізькій обласній та міській владі за постійну підтримку наших починань та ініціатив. Спільними зусиллями нам удалось створити одну з найкращих дитячих залізниць в Україні. Обіцяємо не зупинятись на досягнутому, адже дитяча залізниця – це справа нашого життя», - відзначила Раїса Козак.

З нагоди ювілею відбулось урочисте відкриття музею Запорізької дитячої залізниці, який розповідає про історію її створення, людей, які стояли біля її витоків. Гості висадили рідкісні ялинки, яким поповнився розкішний дендраріум.

Не забули й про подарунки для «винуватців» свята. Від керівництва Придніпровської залізниці Запорізька дитяча отримала 2 мультимедійних комплекси, від Допрофсожу – фотоапарат, від обласної влади – багатофункціональний мультимедійний пристрій, міська влада допомогла в облаштуванні Галявини казок, представники релігійної громади міста надали значну матеріальну допомогу.

За багаторічну сумлінну працю на ниві виховання юного покоління залізничників начальник Запорізької дитячої залізниці Раїса Козак отримала Срібний знак та премію від керівництва Придніпровської залізниці, а працівників дитячої залізниці було заохочено годинниками, подяками та преміями.

Цього дня на юних залізничників та гостей чекав святковий концерт у виконанні зразкового дитячого театру пісні «БІС» (Придніпровська залізниця), аматорського колективу Запорізької дитячої залізниці, юних залізничників Дніпропетровської, Київської, Донецької, Малої Південної, Рівненської, Луцької та Львівської дитячих залізниць, творчих колективів Запоріжжя.

Завершились урочистості розважальними конкурсами, вікторинами, дискотекою та святковим феєрверком.

Для довідки: Запорізька дитяча залізниця (ЗДЗ) імені двічі героя Радянського Союзу льотчика-космонавта Павла Поповича заснована 19 травня 1972 року. Ідея її створення в Запоріжжі народилася в липні 1971 року у комсомольців електровозоремонтного заводу і автозаводу "Комунар", які обрали місце будівництва майбутньої Запорізької дитячої залізниці – Придніпровські плавні біля станції "Запоріжжя-1" і корпусів автозаводу. Ініціативні комсомольці організували місячник збору брухту, впродовж якого запорізькі школярі зібрали більше півтори тисячі тонн металу. Виручені гроші пішли на продовження будівництва залізниці.

Урочисте відкриття ЗДЗ відбулося 19 травня 1972 року в день 50-річчя піонерської організації.

Сьогодні Запорізька дитяча залізниця є структурним підрозділом Придніпровської залізниці, призначеним здійснювати позашкільну навчально-виховну роботу серед школяріві з метою професійної орієнтації молоді за робітничими професіями залізничного транспорту. У відповідності до покладених завдань дитяча залізниця організовує навчання юних залізничників на своїй базі та в закладах освіти.

На базі ЗДЗ працює зоокуточок, в якому живуть близько 100 видів різних тварин та близько 50 – птахів з усіх куточків земної кулі, деякі з яких занесені до Червоної книги, у 26 акваріумах утримується колекція з 60 видів екзотичних риб, у 28 тераріумах можна побачити понад 40 видів рептилій та амфібій. Функціонує зимовий сад дитячої залізниці площею 100 кв. м, який нараховує 500 видів екзотичних декоративних рослин і є центром проведення усіх екологічних заходів юних залізничників і гостей міста.

Зараз довжина головного шляху дитячої залізниці складає 8,6 км, повна експлуатаційна довжина - 9,4 км, тут діє одна станція й сім пасажирських платформ, тунель завдовжки 80 м, рухомий склад дитячої залізниці - три тепловози з вагонами та одна вантажна платформа.