slide1slide2slide3slide4slide5slide6slide7slide8slide9slide10

Регіональна філія 'Придніпровська залізниця'
АТ 'Укрзалізниця'

Ви знаходитесь на офіційному сайті регіональної філії Придніпровська залізниця АТ "Укрзалізниця".

Пасажири з дітьми не повинні забувати оригінали документів, які підтверджують вік дитини 6/7/2012

Придніпровська залізниця вкотре звертає увагу пасажирів, які планують свої подорожі залізничним транспортом із дітьми до 14 років, про обов’язковість наявності оригіналів документів, які підтверджують вік дитини.

Посадка у вагон без відповідних документів забороняється. Оригінал документа, яким підтверджується вік дитини, пасажири з дітьми мають пред’являти провіднику під час посадки у поїзд та на шляху прямування.

Наявність проїзних документів у тому числі і наявність оригіналу документа, який підтверджує вік дитини провідник повинен перевірити при посадці пасажирів у поїзд та на шляху прямування.

У разі відсутності документа, що підтверджує вік дитини, для уникнення конфліктних ситуацій начальник проїзда має право оформляти доплату до дитячого квитка для проїзду дитини.

Норма про обовязковість наявності оригіналу документа для підтвердження віку дитини була введена до «Правил перевезень пасажирів, багажу, вантажобагажу та пошти залізничним транспортом України» 22 липня 2011 року.

Про обов’язкову наявність оригіналу документа, що підтверджує вік дитини під час проїзду у поїзді, пасажирів попереджають квиткові касири під час оформлення дитячих проїзних документів, на вокзалах здійснюється оголошення по гучномовному зв’язку.

З метою якнайширшого інформування та нагадування пасажирам з дітьми про правила проїзду відповідні оголошення будуть розміщені на вокзалах біля кас та на інформаційних табло.

Укрзалізниця розпочала друкування відповідних нагадувань про обов’язковість наявності оригіналу документа, який підтверджує вік дитини, безпосередньо на проїзних документах.

Зауважуємо, що діти до 6 років перевозяться безплатно, але якщо пасажир перевозить двох і більше дітей, то право безплатного проїзду має лише одна дитина, а для решти необхідно придбати квитки, оскільки вони займатимуть окремі місця у вагоні. Вартість дитячого квитка становить 75% вартості квитка дорослого пасажира.

Довідка:

У п. 2.28. «Правил перевезень пасажирів, багажу, вантажобагажу та пошти залізничним транспортом України» зазначено, що «діти до 14 років допускаються до перевезення в пасажирських поїздах тільки в супроводі дорослих», а у п.2.29. сказано, що «пасажир, який перевозить дитину до 14 років, повинен мати оригінал документа, який підтверджує вік дитини, і надавати його особам, які контролюють, під час посадки в поїзд та на шляху прямування».

У п 2.31 Правил вказано, що «дитина до 6 років, якщо вона не займає окремого місця, перевозиться з дорослим пасажиром безплатно без придбання поїзного документа».

У п.2.32 зазначено, що «при прямуванні з одним дорослим пасажиром більше однієї дитини до 6 років пасажир повинен додатково придбати дитячий проїзний документ на кожне місце, займане дітьми». Якщо супровідник бажає мати окреме місце для кожної дитини, то, згідно з п.2.33 «перевезення дитини від 6 до 14 років та дитини віком до 6 років, для якої супровідник бажає мати окреме місце, здійснюється за дитячими проїзними документами»


«Правила перевезень пасажирів, багажу, вантажобагажу та пошти залізничним транспортом України»