slide1slide2slide3slide4slide5slide6slide7slide8slide9slide10

Регіональна філія 'Придніпровська залізниця'
АТ 'Укрзалізниця'

Ви знаходитесь на офіційному сайті регіональної філії Придніпровська залізниця АТ "Укрзалізниця".

Відшкодовується лише половина витрат залізниці на пільгові перевезення пасажирів 30/7/2012

За 6 місяців 2012 року Придніпровська залізниця у приміському сполученні перевезла пасажирів пільгових категорій на суму 25 млн 333, 1 тис. гривень.

З місцевих бюджетів отримано компенсаційних відшкодувань у сумі 14,3 млн гривень, що на 2, 6 млн більше у порівнянні з аналогічним періодом минулого року, однак в цілому по залізниці становить лише 56,4% від суми, нарахованої за фактичні перевезення пільговиків приміськими електропоїздами магістралі.

Розпорядники бюджетних коштів держадміністрацій часто відмовляються приймати облікові форми й відшкодовувати в повному обсязі (згідно з чинним законодавством) збитки підприємства за перевезення пільгових категорій пасажирів у приміському сполученні, мотивуючи свою відмову браком коштів. Найгірше розраховуються з Придніпровською залізницею за перевезення пільговиків у АР Крим (39,7% від суми фактичних нарахувань), найкраща ситуація по Запорізькій дирекції залізничних перевезень – 73,9%.

Хронічна заборгованість за пільгові перевезення пасажирів у приміському господарстві суттєво погіршує ситуацію в приміському секторі пасажирських перевезень, що нагально потребує оновлення рухомого складу, зношеність якого становить 70-75%.

Утім, на Придніпровській залізниці ведуть активну роботу з місцевими держадміністраціями щодо відшкодування витрат підприємства на пільгові пасажирські перевезення приміським залізничним транспортом, в тому числі й претензійно-позовну, широко застосовують практику клірингових операцій, яка дозволяє зменшувати суми заборгованості перед залізницею.

Довідка: У першому півріччі 2012 року Придніпровська залізниця у приміському сполученні перевезла 3 млн 80,7 тис. пасажирів пільгових категорій.