slide1slide2slide3slide4slide5slide6slide7slide8slide9slide10

Регіональна філія 'Придніпровська залізниця'
АТ 'Укрзалізниця'

Ви знаходитесь на офіційному сайті регіональної філії Придніпровська залізниця АТ "Укрзалізниця".

Вадим Бусурулов: «Тримаємо ситуацію під контролем» 30/7/2012

Як Придніпровська залізниця справляється з масовими літніми перевезеннями пасажирів, зокрема, в кримському напрямку – такою була тема прес-конференції начальника пасажирської служби підприємства ВАДИМА БУСУРУЛОВА, що пройшла днями в ІА «Міст-Дніпро».

- Літні пасажирські перевезення – традиційно напружена пора для залізничників. Тож, готувалися до неї посилено й всебічно. Насамперед, підготували рухомий склад – 1061 пасажирський вагон, у тому числі 392 – з системами кондиціювання повітря. Попрацювали над інфраструктурою – вокзалами й станціями, колійним та енергогосподарством, пристроями сигналізації й зв’язку, оглянули всі локомотиви. Провели значну роботу із залучення необхідної чисельності й навчання персоналу.

Цьогорічна підготовка до літніх пасажирських перевезень проходила з урахуванням проведення в Україні європейського футбольного чемпіонату, що вимагало як спеціальної підготовки наших кадрів (насамперед мовної), так і залучення сторонніх фахівців, які вільно володіють іноземними мовами - для роботи із закордонними гостями Євро-2012 на вокзалах та у поїздах.

До початку літніх пасажирських перевезень було підготовлено і новий графік руху пасажирських поїздів на 2012-2013 рр., який зазвичай набуває чинності в останню неділю травня (цьогоріч – 27 травня). Цим графіком у літньому розкладі руху передбачається курсування 7 нових пасажирських потягів. Це щоденні поїзди категорії Інтерсіті «Шкода», здатні рухатись зі швидкістю 160 км/год, які з’єднали між собою Харків – Дніпропетровськ та Дніпропетровськ – Донецьк, а також 5 пар нових потягів у кримському напрямку: Воркута – Сімферополь, Санкт-Петербург – Керч, Тамбов – Сімферополь, Воркута – Євпаторія і регіональний поїзд підвищеної комфортності Миколаїв – Керч.

У цьому році ми суттєво полегшили шлях до моря тисячам жителів Дніпропетровщини й інших регіонів, які обслуговує Придніпровська залізниця: вперше за кілька десятиліть на щоденне курсування були призначені пасажирські потяги Дніпропетровськ – Євпаторія й Дніпропетровськ – Феодосія, що стало можливим завдяки проведеній на залізниці роботі з оптимізації графіка руху пасажирських поїздів, змінам їх ув’язки у загальний оборот, зменшенню часу простою у пунктах формування й обороту. Як свідчать результати роботи за два літні місяці, це дозволило суттєво знизити напруженість пасажиропотоку в напрямку Сімферополя, Євпаторії й Феодосії.

Крім того, до Сімферополя курсує регіональний експрес №172 Дніпропетровськ – Сімферополь (щоденно, крім вівторка), який менше ніж за шість годин доправляє відпочивальників у Крим. Цей поїзд дуже популярний, особливо у тих, хто їде на південь на кількаденний відпочинок.

Якщо зупинитись на підготовці інфраструктури, скажу, що ми ретельно підготували до літніх пасажирських перевезень усі вокзали Придніпровської залізниці, відкрили додатково 83 квиткові каси, тільки на вокзалі Дніпропетровськ наразі їх працює 35. Пасажири можуть скористатись і послугами служби замовлення квитків за телефоном 15-04, а також Інтернет-мережею: замовити квитки через систему «Експрес» з подальшим їх оформленням у залізничній касі, або ж оформити електронний квиток (щоправда, поки що тільки на «Столичний експрес»), з яким можна йти повз касу прямо до провідника поїзда.

Готуючись до літніх пасажирських перевезень, ми не забули і про людей з обмеженими фізичними можливостями. Для них на Придніпровській залізниці курсують 5 спеціальних вагонів, де є гідравлічні підіймачі, місця для інвалідних візків, спецтуалети тощо. Крім того, на усіх великих вокзалах нашої магістралі створені групи для надання допомоги пасажирам-інвалідам. З початку року залізниця перевезла понад 200 інвалідів-візочників, переважно у кримському напрямку, де ці люди проходять реабілітацію й відпочивають. Отримано десятки вдячних відгуків.

Маємо можливість допомагати і у перевезеннях автомобілів: на Придніпровській залізниці курсують два вагони-автомобілевози (щоденний – у «Столичному експресі», ще один – у поїзді №12 Київ – Сімферополь).

Насамкінець хочу додати, що керівництво Придніпровської залізниці, особисто її начальник Олександр Іванович Момот, приділяють посилену увагу питанням безпеки й комфорту пасажирів, чіткому дотримання графіка руху пасажирських поїздів, а також щоденному моніторингу пасажиропотоку, що дозволяє тримати ситуацію з літніми пасажирськими перевезеннями під контролем, швидко реагувати на її зміни.

Начальник пасажирської служби Придніпровської залізниці Вадим Бусурулов також відповів на запитання журналістів щодо ситуації з квитками у кримському напрямку, перспектив оновлення рухомого складу, протидії перекупникам квитків та на інші.