slide1slide2slide3slide4slide5slide6slide7slide8slide9slide10

Регіональна філія 'Придніпровська залізниця'
АТ 'Укрзалізниця'

Ви знаходитесь на офіційному сайті регіональної філії Придніпровська залізниця АТ "Укрзалізниця".

Залізниця нагадує порядок дій для пасажирів, які забули у поїзді власні речі 13/8/2012

Пасажири, які забули (загубили) власні речі у поїздах, на станціях чи вокзалах, можуть бути спокійні за своє майно - на Придніпровській залізниці діє сувора система збереження та повернення речей їх власникам.

Якщо у поїзді, на станції чи вокзалі залізничники виявили забуті (загублені) речі пасажирів, складається акт з детальним описом загального вигляду речей та обставин їх виявлення за участю особи, що їх знайшла. У поїзді – начальником поїзда у присутності провідника вагона, на станції чи вокзалі – начальником відповідного структурного підрозділу.

Речі, забуті і виявлені на станції, у поїзді, що прибув до кінцевого пункту, або на прилеглому до станції перегоні, передають начальнику цієї станції, який записує їх до облікової книги. На речі прикріплюють ярлик із зазначенням станції та порядкового номеру, за яким предмет записаний у книзі. На мішки, чемодани тощо накладаються пломби або печатки.

Речі, залишені у поїздах на шляху прямування, передаються начальником поїзда разом з актом під розписку начальнику кінцевої станції.

Пасажир, який хоче забрати свої речі, має довести своє право на них: письмово указати їх точні прикмети та вміст, або подати ключі до замків на валізах.

Якщо майно зберігається на станції, де воно було знайдене (здане), то за розпорядженням начальника станції (вокзалу) після перевірки документів, що підтверджують особу громадянина, це майно негайно видають власнику.

Якщо пасажир вийшов з вагона на шляху прямування поїзда, забувши у ньому речі, він має письмово звернутися до начальника станції (вокзалу), де вийшов. Останній, згідно із заявою пасажира, негайно подає службову телеграму начальнику поїзда або станції на шляху його прямування, щоб черговий по станції зняв речі. У телеграмі вказані номер вагона і місце, яке займав пасажир, опис забутих речей і вимога про перевезення їх до станції, зазначеної власником, тощо.

Під час одержання своїх речей громадянин має сплатити залізниці за зберігання, упакування, перевезення за тарифом багажу, якщо це мало місце, а також видати розписку довільної форми про одержання речей із зазначенням в ній свого постійного місця проживання, серії та номера паспорта або іншого документа, що посвідчує особу.