slide1slide2slide3slide4slide5slide6slide7slide8slide9slide10

Регіональна філія 'Придніпровська залізниця'
АТ 'Укрзалізниця'

Ви знаходитесь на офіційному сайті регіональної філії Придніпровська залізниця АТ "Укрзалізниця".

У транспортному університеті - поповнення 31/8/2012

У Дніпропетровському національному університеті залізничного транспорту імені академіка Лазаряна відбулась урочиста посвята першокурсників у студенти.

Гостями святкового заходу стали голова Дніпропетровської обласної ради Євген Удод, начальник Придніпровської залізниці Олександр Момот, заступник голови Дорпрофсожу Придніпровської магістралі Валерій Шило, представники виробничих і депутатських кіл міста.

У своєму вітальному слові до численного поповнення ректор вишу професор Олександр Пшинько наголосив на тому, що традиція приймати першокурсників у студентську родину налічує вже 82 роки і не переривалася навіть у грізні воєнні роки, коли вишу довелось виїхати в евакуацію.

- Ви – продовжувачі славетних традицій і водночас наша надія на подальшу розбудови країни, її піднесення до нових висот у внутрішньодержавному житті й на міжнародній арені, - зазначив О.Пшинько.

Міцний підмурок для цього є: Дніпропетровський національний університет залізничного транспорту імені академіка Лазаряна за державним рейтингом Міністерства освіти України входить до десятка кращих з-поміж трьохсот українських вишів, має потужну матеріально-технічну й наукову базу: тут викладають більш як 65 професорів і докторів наук, 300 кандидатів наук, є 17 галузевих лабораторій, виш посідає перше місце в Україні за обсягом наукових робіт, підтримує тісні зв’язки з передовими навчальними закладами у багатьох країнах світу. Тож, учитись тут не тільки престижно, але й перспективно.

Це підтвердив і колишній випускник ДІІТу, а сьогодні начальник Придніпровської залізниці Олександр Момот.

- Серед моїх 40-літніх і ще молодших підлеглих, які, втім, обіймають на підприємстві високі керівні посади, чимало випускників вашого навчального закладу, - зазначив він. – Нинішнім студентам простіше, бо в них під рукою є Інтернет, електронна пошта, численні технічні «помічники». В усьому іншому – ви такі ж юні, завзяті, допитливі й активні, якими були й ми.

Олександр Момот побажав першокурсникам і всьому студентському братству наполегливості в оволодінні знаннями, адже у наші часи тільки людина при повній зброї знань здатна підкорити світ і досягти своєї мети.

Начальник Придніпровської залізниці подякував тим студентам ДНУЗТ імені академіка Лазаряна, які в період масових літніх пасажирських перевезень працювали у студентських загонах, допомагаючи старшим колегам виконувати їх роботу й водночас отримуючи безцінний виробничий досвід. Шестеро з них отримали з рук Олександра Момота подяки й грошові премії у розмірі 500 гривень, ще двадцять сім, які наразі завершують практику, отримають заслужені нагороди згодом.

Кращі студенти й активісти вишу також були нагороджені разовими стипендіями в сумі 800 гривень від Дорпрофсожу Придніпровської залізниці.

А ще чудовим подарунком дружній студентській родині ДНУЗТ імені академіка Лазаряна та інших дніпропетровських вишів стане регіональний центр, відкритий напередодні нового навчального року у приміщенні транспортного університету.

Тут, за словами голови Дніпропетровської обласної ради Євгена Удода, будуть реалізовуватися проекти навчання різного напрямку, включаючи проведення тематичних шкіл, мовних клубів, волонтерських програм за принципом «молодь для молоді».

- А головне, що в цьому центрі будуть концентруватися найактивніші, талановиті та перспективні молоді люди нашого регіону, - підкреслив Євген Удод.

Він щиро побажав студентам успішного навчання та разом із ректором університету Олександром Пшинько вручив першокурсникам символічні Ключ від знань та Залікову книжку.

Насамкінець, за традицією. гості, викладачі та першокурсники поклали квіти пам’яті до підніжжя пам’ятника студентам, загиблим у роки Великої Вітчизняної війни.