slide1slide2slide3slide4slide5slide6slide7slide8slide9slide10

Регіональна філія 'Придніпровська залізниця'
АТ 'Укрзалізниця'

Ви знаходитесь на офіційному сайті регіональної філії Придніпровська залізниця АТ "Укрзалізниця".

За 9 місяців на залізниці зекономили енергоресурсів на суму близько 26 мільйонів гривень 17/10/2012

На Придніпровській залізниці продовжують роботу над підвищенням енергоефективності підприємства у рамках реалізації Комплексної державної програми енергозбереження.

Так, за 9 місяців цього року, завдяки впровадженню енергозберігаючих заходів, магістраль зекономила 1 млн. 448, 5 тис. тонн дизпалива, 9 млн. 154, 7 тис.кВт год. електроенергії, 20,9 тис. куб. м природного газу, 89,2 тонни топкового мазуту, 351, 3 Гкал теплової енергії. У грошовому вираженні загальна економія енергоресурсів за цей період склала 25 млн. 758, 2 тис. грн.

Серед заходів, які допомогли зекономити енергоносії, - модернізація дрезин, кранів та іншої спецтехніки шляхом заміни дизельних двигунів на більш економічні; застосування у структурних підрозділах залізниці енергозберігаючих приладів освітлення; запровадження автоматизованого й автоматичного управління зовнішнім освітленням станцій, парків, пасажирських платформ, а також приладів обліку електроенергії; реконструкція котелень з оновленням застарілих газових котлоагрегатів; ремонт та налагодження теплових мереж, зокрема, заміна теплоізоляції на них. На реалізацію цих заходів Придніпровська залізниця направила 2 млн. 312, 8 тис. грн.

Нагадаємо, що залізнична галузь досить енергоємна і матеріаломістка. У структурі витрат основних видів енергоресурсів переважають електроенергія та дизельне паливо. Державна адміністрація залізничного транспорту реалізує довготривалу стратегію розвитку системи управління енергопостачанням галузі. Залізничники вводять нові технології, відпрацьовують нормативи і методи контролю за витратами енергоносіїв, знаходять можливості зниження енергоємності виконаних робіт. На кожній із залізниць України працюють штаби з енергозбереження, які розробляють організаційно-технічні заходи по енергозбереженню; забезпечують контроль за використанням енергоносіїв та нормування різних напрямків їх вживання. Укрзалізницею проводяться також заходи щодо зменшення використання котельно-пічного палива на виробництво теплової енергії. З цією метою проводиться реконструкція застарілих котелень з установкою сучасних високоефективних котлів, переведення мазутних котелень на роботу на природному газі та електроенергії.