slide1slide2slide3slide4slide5slide6slide7slide8slide9slide10

Регіональна філія 'Придніпровська залізниця'
АТ 'Укрзалізниця'

Ви знаходитесь на офіційному сайті регіональної філії Придніпровська залізниця АТ "Укрзалізниця".

Залізниця - за збереження Дніпра 22/10/2012

Нещодавно на базі Дніпропетровського державного аграрного університету (ДДАУ) пройшла X Міжнародна науково-практична конференція «Вода: проблеми і рішення». Участь у ній узяли ректор ДДАУ Анатолій Кобець, голова Дніпропетровської обласної організації Всеукраїнської екологічної ліги Юрій Грицан, начальник Придніпровської залізниці Олександр Момот, представники обласної та міської влади, викладацький склад ДДАУ, 69 науковців та екологів з України, Росії, Узбекистану та Таджикистану.

Протягом дня учасники заходу обговорювали ряд актуальних питань. Зокрема, торкнулись теми інновацій у технологіях очищення води, якісного питного водопостачання, радіаційного забруднення водойм країни, технологій і обладнання для очищення акваторії морів, річок та внутрішніх водойм, раціонального використання водних ресурсів, а також шляхів вирішення світової проблеми браку прісної води.

Зупинилися й на проблемі біозабруднення Дніпра, зокрема, на стрімкому розмноженні синьо-зелених водоростей, що може спричинити масову загибель риби у Дніпрі, адже водорості утворюють на річковій поверхні щільний шар (до 15 см), чим перекривають доступ повітря вглиб. Крім того, такі водорості загрожують здоров`ю й самої людини, адже, розкладаючись, виділяють такі отруйні речовини як індол, скатол, аміак, фенол та ще понад 60 токсинів.

«У водній галузі є чимало проблем, особливо пов’язаних з активним розвитком промисловості. Ми живемо в прекрасному місті, на березі унікальної річки і маємо берегти це природне багатство. Сподіваюсь, що проблема Дніпра нікого не залишить байдужим і ми зможемо врятувати окрасу міста – річку Дніпро. І головне – дозволити нашим дітям дихати чистим повітрям», - відзначив у своєму слові начальник Придніпровської залізниці Олександр Момот.

Нагадаємо, що Дніпро є головною річкою гідрографічної мережі України та Дніпропетровщини. Його довжина в межах області складає близько 261 км. Загалом же воду з Дніпра споживають 35 мільйонів українців.